Kokybė įmonėje. Kokybės skatinimas


Kokybe referatas. Tarptautine bendrove:toyota (referatas).

Įvadas. Kokybės sąvoka. Kokybės skatinimas įmonėse. Atlyginimo už darbą santykis su darbo kokybe. Apie kompaniją „Toyota“. „Toyota“ kokybė. „Toyota“ kokybės skatinimas. „Toyota“ darbuotojų skatinimas tobulėti. Išvados.

Kokybė yra svarbi bet kuriai paslaugas teikiančiai ar produktus gaminančiai įmonei. Tai yra garantija, kad įmonė sėkmingai gyvuos. Akivaizdu, jei prekė bus nekokybiška, ji nepatenkins vartotojų, ir įmonės anksčiau ar vėliau laukia žlugimas. Todėl yra labai svarbu skatinti kokybę.

Šiame darbe plačiau apžvelgsiu, kas yra kokybė, kaip ji yra skatinama įmonėse. Toliau apžvelgsiu „Toyota“ įmonę, kokia yra jos kokybė, kas ja lemia, kaip ji yra skatinama. Darbo pabaigoje pateiksiu rezultatus bei išvadas.

Kokybė - tai kai pirkėjas sugrįžta, o prekė ne. Remiantis tarptautiniu standartu, kokybė – tai turimų charakteristikų visumos atitikties reikalavimams laipsnis. Reikalavimai dažniausiai nusakomi atsižvelgiant į vartotojų poreikius, norus ir lūkesčius, todėl kokybę galima apibrėžti ir šiek tiek kitokiu trumpu terminu: kokybė – tai vartotojų pasitenkinimo lygis.

Atlyginimas už darbą turi motyvuoti darbą atlikti kokybiškai. Atlyginimas pagal klasikinį apibrėžimą turėtų būti atlikto darbo matas, tačiau jei už atliktą darbą mokamas atlyginimas yra adekvatus ne tik įdėto darbo kiekiui, bet ir atlikto darbo kokybei, toks atlyginimas tik sutvirtina darbuotojo motyvaciją darbą atlikti kokybiškai.

Tačiau ne vien atlyginimas skatina dirbti kokybiškai. Puikus pavyzdys yra „Toyota“ korporacija. Nereikia nė sakyti, kad „Toyota“ kompanijos sėkmę labiausiai lemia darbuotojai. Pradedant cecho darbininkais ir baigiant pačiais aukščiausiais vadovaujančiais darbuotojais, „Toyota“ bendrovės personalas yra kruopščiai atrenkamas, mokomas ir skatinamas dirbti kuo geriau, nes tik derinant jų įgūdžius, motyvaciją ir bendrą dvasią kiekvienas įmonės gaminys pasižymi išskirtine kokybe ir patikimumu. Ir tai duoda puikių rezultatų. „Toyota“ – japonų tarptautinė korporacija, pati didžiausia pasaulyje pagal automobilių gamybą.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 42 KB
  • 2013 m.
  • 19 puslapių (5186 žodžiai)
  • Renata
  • Kokybė įmonėje. Kokybės skatinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kokybė įmonėje. Kokybės skatinimas. (2013 m. Sausio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokybe-imoneje-kokybes-skatinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 18:17
×