Kokybė ir su ja susijusios sąvokos


Kokybė ir su ja susijusios sąvokos.


*Aristotelis (III a. pr. m. e.) Kokybė - skirtumai tarp daiktų; Diferenciacija pagal požymį, geras – blogas*Hėgelis (XIX a.) Kokybė – sąvoka, susijusi su buitimi, nes kažkas tampa niekuo, kai praranda savo kokybę.*Kinių versija; Heroglifas - reiškiantis kokybę, susideda iš dviejų elementų: pusiausvyra ir pinigai (Kokybė = pusiausvyra + pinigai), vadinasi, kokybė tolydi sąvokoms aukštos klasės, brangus.*Šuchartas (1931 m.) Kokybė turi du aspektus: 1. Objektyvios fizinės charakteristikos; 2. Subjektyvus vertinimas – kiek daiktas geras .*Isikava (1950 m.) Kokybė – savybė, realiai patenkinanti vartotojų poreikius.*Kokybės valdymo specialistas Dž. M. Džuranas (1979 m.)Kokybė - tinkamiausias vartoti (paskirties atitikimas); Subjektyvus vertinimas: kokybė ––vartotojo patenkinimo lygis (siekdamas kokybės gamintojas turi žinoti vartotojų poreikius, kad pagamintų tokią produkciją, kuri atitiktų jų poreikius.*Tarptautinis standartas ISO 9000 Kokybė – visuma produkcijos savybių ir charakteristikų arba paslaugų, kurios užtikrina galimybę patenkinti nustatytus arba numanomus poreikius.

1. Kokybės gerinimo planas – suorganizuoti viską, kas turi būti atlikta. 2. Įgyvendinti planą. 3. Patikrinti planą ir varijuoti, kad patobulinimai turi būti pakeisti atsižvelgiant į pakitusią situaciją. 4. Pagerinti ir pakeisti planą, jei reikia. Tuomet kartoti ciklą. Tai, kad ratas rieda aukštyn, iliustruoja, jog labai dažnai pirmi patobulinimai yra lengviausi, o po to tampa vis sunkiau.

Europos kokybės vadybos fondas (EKVF) buvo įkurtas 14-ikos pagrindinių Europos kompanijų prezidentų, su Europos Komisijos pritarimu. Jacques‘as Delors‘as, Europos Komisijos prezidentas, pasirašė laišką su tikslu įkurti šią įstaigą, tai įvyko 1988 rugsėjo 15. Naryste dalinasi virš 550 organizacijų 23-ose Europos valstybėse, nuo tarptautinių ir nacionalinių firmų iki tyrimų institutų ir universitetų.Kokybės kaštai - Amerikos verslas ir industrija pradeda suprasti, kad prasta kokybė kainuoja kompanijoms apie 20% pardavimų pelno visos šalies mastu, ir kad pagerinta produktų bei paslaugų kokybė eina koja kojon su pagerintu produktyvumu mažesniais kaštais ir padidėjusiu pelningumu.

  • Vadyba Namų darbas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1728 žodžiai)
  • Justina
  • Kokybė ir su ja susijusios sąvokos
    10 - 10 balsai (-ų)
Kokybė ir su ja susijusios sąvokos. (2016 m. Balandžio 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokybe-ir-su-ja-susijusios-savokos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 23:25
×