Kokybės sistemos UAB „Dominga mill“ ekonominė nauda


Įvadas. Kokybės vadyba. Priežastys dėl kurių organizacijoms reikia sertifikavimas. LST EN ISO 90012001 sertifikavimas. Veiklą skatinančios sudedamosios dalys. Sistemos nauda atskiruose etapuose. Kokybės vadybos sistemos. Reikalavimai. Lietuvos standarto pratarmė. Bendrosios nuostatos. Procesinis požiūris. Suderinamumas su kitomis vadybos sistemomis. Kokybės vadybos sistemų taikymo sritys. Reikalavimai dokumentacijai. Vadovybės atsakomybė. Išteklių vadyba. Suvartojimu susiję procesai. Projektavimas ir kūrimas. Pirkimas. Gamyba ir tiekimas. Matavimas, analizė ir gerinimas.


LST EN ISO 9001:2001 standartas Lietuvos respublikos standartizacijos departamento patvirtintas tarptautinis Kokybė vadybos reikalavimų rinkinys. Lietuvos Respublikos įstatymu yra patvirtintas teisinis aktas kuris patvirtina šių reikalavimų galiojimą. Kadangi tai yra savanoriškai organizacijose priimtina Kokybės vadybos tvarka jis nėra veiksnus ir neturi galios ligi to momento, kol organizacija savanoriškai nepriima šių reikalavimų. Organizacijai įdiegusiai šią kokybės vadybos sistemą ji tampa reikalavimu, kaip ir kiti Lietuvos respublikos įstatymai ar norminiai aktai. LST EN ISO 9001:2001 standartas glaudžiai siejasi su kitais standartizacijos departamento priimtais standartų tipais kurie apima kitas sritis pavyzdziui, kaip darbų saugos ir aplinkosaugos standartizavimo reikalavimus.

Temos aktualumas – Lietuvai integruojantis į ES keičiasi rinkos sąlygos, atsiranda būtinybė įstaigoms diegti kokybės standartus, keisti dabartinę situaciją

Norint trumpai apibūdinti, ką apima kokybės vadyba galime paminėti keletą esminių punktų kuriose įvardintos pagrindinės sudedamosios dalys.

Galime teigti kad tai bendrosios firmos valdymo funkcijos dalis, nustatanti firmos kokybes politika, tikslus, pareigų kokybės vadyboje paskirstymą.

LST EN ISO 9001:2001 reikalavimai, kaip tik ir išpildo šiuos pagrindinius punktus. Šis standarto reikalavimų paketas yra ganėtinai naujas, tai 2000 m. leidimo redakcija. Organizacijose kuriose buvo ar tebėra galiojantys senesnės LST EN ISO 9001 eilės standarto paketai ligi 2003 metų pabaigos turėjo pasiruošti pagal naująją redakciją persisertifikavimui. Daugelio vadybos specialistų 2000m. standarto redakcija yra sėkmingas Kokybės vadybos reikalavimų leidinys, kitų neoficialiai dar vadinamas “vadybos besceleriu”. Lyginant su senesnėmis standarto versijomis šis yra žymai lankstesnis ir didesne dalimi įgaliojantis organizacijas “judėti” į priekį. Kadangi, bet kokia sistema veikianti kryptingai duoda vienokią ar kitokią naudą tai ir ši kokybės vadybos sistema ekonoiniu požiūriu neša tam tikrą įndėlį.

Pagrindinė sąlyginai ir ekonominė priežastis, dėl kurios organizacijos siekia įdiegti Kokybės vadybos sistemą, tai tarptautiniame lygyje pripažįstamas Kokybės vadybos ISO sertifikatas. Šis dokumentas jau savaime įrodo, kad organizacija yra stabili, turinti įdiegtą Kokybės valdymui skirtą sistemą. Bet kokiam partneriui tai yra kaip garantas sumažinantis riziką. Mano manymu ši sistema, kad ir nevisiškai efektyviai veikianti bei su minimaliais įdėjimais labiausiai tinka vidutinio dydžio organizacijose, kurios yra žymiai lankstesnės kokybės vadybos srityse. Didelėse organizacijose šios sitemos pagrindinis iš varančiūjų jėgų būtų tai, kad turi būti efektyvi šios sitemos priežiūra, kontrolė. Mažose organizacijose įdiegta ši kokybės vadybos sistema bus efektyvi tačiau prisirišant prie sistemos šiek tiek prarandamas lankstumas.

Bet kuriuo iš prieš tai išvardintų atvejų pagrindinis privalumas organizacijai neriklausomai nuo jos dydžio yra pripažinimas ir organizacijos prestižas, kurį suteikia pats sertifikato įsigijimas.

Organizacijoje, diegiant Kokybės vadybos sistemą, praeinami keletas etapų, per kuriuos atlikama sisteminga analizė. Sertifikatą gali suteikti tik tarptautiniame lygyje pripažintos ir taipogi sertifikuotos organizacijos atstovai, kurie turi pilnus įgaliojimus atlikti šį darbą. Jiems vykdoma griežta kontrolė ir auditoriais gali dirbti tik asmenys, kurie atitinka tarptautiniu susitarimu priimtų normų. Tarptautinės organizacijos įgaliotos suteikti sertifikatus yra pilnai atsakingos už savo atstovus.

Bet kuri organizacija nepriklausomai nuo jos dydžio prieš įdiegiant, bediegiant Kokybės vadybos sistemos reikalavimus atlieka išsamią analizę, kuria sužinoma organizacijos kokybės sistemos būklė. Vadovaujantis šiais reikalavimais yra žymiai paprasčiau fiksuoti esamus neatitikimus ir juos šalinti. Šiuo atveju nereikalinga papildomų išlaidų analizė, kuriai atlikti dar reikėtų susiformuluoti kriterijus pagal kuriuos ji bus atliekama. Šiuo atveju belieka tik sudaryti išvadas, bei priimti veiksmus neatitikimams pašalinti. Kaip ankščiau minėjau priežiūrą atlieka tarptautinio lygio specialistai, kurie savo ruožtu neleidžia bet kaip interpretuoti analizės metu gautų išvadų, jie įveda korekcijas į priimamus sprendimus vadovaudamiesi standarto reikalavimais.

  • Microsoft Word 69 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 33 puslapiai (6131 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aviniokas
  • Kokybės sistemos UAB „Dominga mill“ ekonominė nauda
    10 - 1 balsai (-ų)
Kokybės sistemos UAB „Dominga mill“ ekonominė nauda. (2017 m. Balandžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokybes-sistemos-uab-dominga-mill-ekonomine-nauda.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 08:01
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo