Kokybės standartai referatas


Įvadas. Kokybės vadybos objektas. Dž. Džiuranas. E. Demingas. A. Feigenbaumas. K. Išikava. G. Taguči. P. Krosbis. Tarptautiniai kokybės vadybos sistemų standartai. Kas yra standartas? Populiarūs standartai. ISO 9000 standartai. Kokybės sistemos pagrindiniai principai. Išvados. Literatūra.

Diegiant kokybės vadybos sistemas, svarbiausi yra 2 ir 3. Jie taikomi poromis. Jų

Iš ko susideda šie standartai? Šiuos standartus sudaro įvadas ir 8 skyriai:

4 principas – procesinis požiūris. Laukiamas rezultatas veiksmingiau pasiekiamas tada, kai veikla ir su ja susiję ištekliai valdomi kaip procesas. Bet kuri veikla arba gamyba, paverčianti įeitinius dalykus išeitiniais, turi būti vertinama kaip procesas. Beveik visų produktų arba paslaugų gamyba ir veikla yra procesai. Projektuojant procesus, atsižvelgiama į procesų etapus, jų metu atliekamus veiksmus, veiksmų seką, tikrinimo priemones, mokymo poreikį, įrangą, metodus, informaciją, medžiagas ir kitus rezultatui pasiekti reikalingus išteklius. Procesų vadybos srityje apibrėžiamos aiškios pareigos, atsakomybė ir atskaitomybė. Apibrėžiami vidiniai ir išoriniai procesų vartotojai, tiekėjai ir kitos susijusios šalys. Nustatomi ir matuojami procesų gaviniai ir rezultatai.

Kaip matyti iš pateiktų kokybės vadybos principų ir jų įgyvendinimo veiksmų, ISO 9000 serijos standartai padarė didelę pažangą pritaikydami kokybės vadybos sistemose naujus, pažangius kokybės vadybos požiūrius, principus ir metodus. Šie principai veda kokybiško produkto kūrimo link. Nauja ISO 9000:2000 standartų versija neatsilieka nuo kokybės vadybos mokslo ir praktikos pažangos.

Taigi, išanalizavus žemiau pateiktus literatūros šaltinius, išsiaiškinau ir pateikiau šiek tiek kokybės vadybos teorijos ir jos ,,žemiškojo‘‘ panaudojimo. Referatą suskirsčiau į dvi dalis – kokybės teorija ir kokybės standartai įmonėse bendrai.

Apibendrinant pirmąją dalį galime teigti, kad Džuranas ir Demingas pabrėžia vadovo svarbą kokybės kūrimo procese, Feigenbaumas ir Išikava į tai žiūri iš ekonominės pusės. Kokybės išlaidas Krosbis skirsto į tas pačias kategorijas, kaip ir Dž. Džiuranas: prevencines, įvertinimo ir sutrikimų, o Taguči kokybę apibrėžia kaip nuostolius.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 32 KB
  • 2014 m.
  • 11 puslapių (3104 žodžiai)
  • Universitetas
  • Renata
  • Kokybės standartai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Kokybės standartai referatas. (2014 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokybes-standartai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:20
×