Kokybės vadybos japoniškoji patirtis. „Toyotos“ gamybos sistema


Jidoka gamyboje. Jidoka. Jit filosofija. 3.kokybės vadybos japoniškoji patirtis. Just in time metodika baldų gamybos. Toyotos filosofija. Gamybos gerinimo sistema. Heijunka. Kaizen filosofija.ru. Toyota automobiliu kokybe.

Įvadas. Kompanijos „toyota“ gamybos sistema. Jidoka. Kaip tik laiku(just-in-time). Kaizen. Standartizavimas, heijunka ir genchi genbutsu. „toyotos“ filosofija. Sistemos taikymo rezultatai. Literatūra.

Šios gamybos sistemos dėka „Toyota“ tapo viena iš dešimties populiariausių automobilius gaminančių kompanijų pasaulyje. Automobiliai labai mėgstami klientų dėl šių savybių-patogaus ir lengvo važiavimo, garso izoliacijos, ekonomiško variklio, ištvermingumo ir patikimumo sudėtingesnėmis važiavimo sąlygomis, taip pat ir dėl stilingo bei malonaus akiai dizaino. Tokią kokybę sukurti padėjo „Toyotos“ vadovų „gyvas“ produkcijos gaminimo stebėjimas, nuolatinė kokybės kontrolė, standartizuoti ir aiškūs darbų aprašai bei griežtas darbo grafikų sudarinėjimas. Be abejonės, tai pasiekti padėjo ir nuolatinio tobulėjimo nuostata, nors šiame darbe yra duotas pavyzdys ne apie paties automobilio gamybos, bet apie atliekų panaudojimo patobulinimą. Laikantis principo „Tiesiog laiku“, pagerėjo automobilių gamybos procesas: ženkliai sutrumpėjo jų gaminimo laikas, jie surenkami ir pristatomi užsakovams būtent tada, kada reikia. Visa tai atnešė „Toyotai“ daug naudos-ji jau ne vienerius metus neišnyksta iš daugiausia pelno uždirbančių pasaulio kompanijų sąrašų, taip pat nuolat laimi nemažai apdovanojimų už išskirtinę ir kokybišką produkciją.

Mano nuomone, iš „Toyotos“ patirties galima daug ko pasimokyti. Pirmiausia, mūsų įmonėms būtų labai praverstų„Kaip tik laiku“ koncepcija-produkcijos gaminti ir žaliavų sandėliuoti tik tiek, kiek reikia pagal užsakymų skaičių, kad būtų sumažintos išlaidos ir sutrumpinta gamybos trukmė. Be to, šis gamybos organizavimo metodas tiktų ir dėl tvarkos darbo vietose bei sandėliuose užtikrinimo-tai palengvintų personalo darbą ir padarytų jį našesnį, nes neperkrautose daiktais patalpose dirbti lengviau ir maloniau. Lietuvos įmonės taip pat turėtų iš japonų perimti kaizen (nuolatinio tobulėjimo)filosofiją, kad nuolatos ieškotų naujų produkcijos gerinimo bei problemų sprendimų būdų. Neabejotinai reikalingas yra ir genchi genbutsu-vadovų lankymasis gamybos vietose, nes nematant darbo procesų savo akimis, tikriausiai neįmanoma priimti gerų vadybinių sprendimų. Taip pat manau, kad mums apskritai reikėtų daugiau domėtis japonų vadybos metodais.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 154 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2202 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Kokybės vadybos japoniškoji patirtis. „Toyotos“ gamybos sistema
    10 - 1 balsai (-ų)
Kokybės vadybos japoniškoji patirtis. „Toyotos“ gamybos sistema. (2012 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokybes-vadybos-japoniskoji-patirtis-toyotos-gamybos-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:55
×