Kokybės vadybos principų taikymas AB ,,Pieno žvaigždės" veikloje


Įvadas. Teoriniai kokybės vadybos principų aspektai. Kokybės vadybos samprata. Kokybės vadybos principai. Kokybės vadybos principų taikymo AB ,,Pieno žvaigždės" veikloje įvertinimas. Kokybės vadybos principų taikymas AB ,,Pieno žvaigždės" veikloje.  Kokybės vadybos principų taikymo įvertinimas. Išvados. Literatūros sąrašas.


Referato temos aktualumas. Kokybės vadybos principų taikymo svarba siekiant patenkinti organizacijos, vartotojų bei kitų suinterisuotųjų šalių poreikius.

Kiekviena organizacija, veikianti rinkos ekonomikos sąlygomis, susiduria su aršia konkurencija, todėl galima daryti prielaidą, jog kiekvienos iš jų tikslas- įgyti konkurencinį pranašumą prieš kitus rinkos dalyvius. Yra pravartu pažymėti, jog šios siekiamybės viena iš įgyvendinimo priemonių- tai kokybės vadybos sistemos įdiegimas, palaikymas bei nuolatinis šios sistemos tobulinimas organizacijoje.

Kokybės vadyba- tai tokia veiklos sritis, kuri organizacijose turi būti visuotinai pripažįstama kaip prioritetinė, kuri gali užtikrinti tiek organizacijos, tiek vartotojų lūkesčių įgyvendinimą produkto ar paslaugos kokybės atžvilgiu. Yra išskiriamos šios kokybės vadybos apibrėžtys:

Kokybės vadyba- koordinuoti veiksmai, kuriais užtikrinamas nuolatinis organizacijų tobulėjimas, darbuotojų, klientų, akcininkų, visuomenės įtraukimas į kokybės gerinimo procesus, taip visiškai patenkinant išorės ir vidaus vartotojų poreikius[7](Sarafinas, 2011)..

Remiantis pateikta iliustracija, galima išskirti šias penkias, sėkmingą organizacijos veiklą bei jos rezultatus gebančias garantuoti, kokybės vadybos funkcijas [2], kurių funkcionavimo svarba- nepaneigiama:

Apibendrinant, galima teigti, jog kokybės vadyba- tai viena iš vadybos koncepcijų, pagrįsta koordinuotų veiksmų sutelkimu, kreipiančių ir valdančių organizacijos vykdomą veiklą, susijusią su kokybės politikos įgyvendinimu.

Anot A. Murnikovaitė (2009), kokybė yra visą organizaciją apimantis procesas, kuris būtinai turi būti valdomas [4], o ši sąlyga gali būti užtikrinama tik tada, kuomet visi kokybės vadybos struktūros elementai funkcionuoja tikslingai. Šio mechanizmo veikimas gali užtikrinti tiek organizacijos siekių įgyvendinimą, tiek aukštą vartotojų kokybės suvokimo laipsnį, t.y. lūkesčių produkto ar paslaugos kokybės klausimu patenkinimą. Tai bendrosios organizacijos vadybos dalis, kuri ne tik gali pasiekti, bet ir išlaikyti teikiamų produktų ar paslaugų kokybę.

Kokybės vadyba- tai metodologija, kuri padeda sukurti ne tik atskirų organizacijų konkurencingas verslo strategijas ir apsaugo jas nuo bankroto grėsmės- tai ir išsivysčiusių šalių bei regionų sėkmingos plėtros garantas [8] (Stancikas, 2004). Šios doktrinos taikymas organizacijos veikloje- tai galimybė pasiekti ilgalaikę sėkmę, iškovoti pergalę konkurencinėje kovoje bei įgyvendinti strateginius tikslus, prisitaikant prie nuolat kintančios aplinkos- tiek socialinės, ekonominės, politinės ar technologinės.

Kokybės vadybos sistema privalo būti kuriama remiantis tam tikrais, visuotinai pripažintais kokybės vadybos principais, kurie yra kitų organizacijų praktinio potyrio rezultatas. Bendrąja prasme, kokybės vadybos principai- išsamių taisyklių ir esminių taisyklių ar nuomonių kaip vadovauti organizacijai ir jos veikloms visuma [2](Adomėnas, 2011)., kuri orientuota į nuolatinį ilgalaikės veiklos gerinimą, į klientų bei kitų suinterisuotojų šalių lūkesčius.

Remiantis A. Kaziliūnu (2007), kokybės vadybos principų taikymas organizacijų veikloje[3] :

Taigi, galima teigti, jog kokybės vadybos principai teikia ne tik tiesioginę naudą, susijusią su visų interisuotųjų šalių poreikių patenkinimu, tačiau ir netiesioginę, kuri susijusi su naudos, išlaidų bei rizikos aptarimu, kuri svarbi tiek organizacijai, tiek išorės vartotojams bei kitiems interesantams.

  • Microsoft Word 40 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (2762 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Kokybės vadybos principų taikymas AB ,,Pieno žvaigždės" veikloje
    10 - 4 balsai (-ų)
Kokybės vadybos principų taikymas AB ,,Pieno žvaigždės" veikloje. (2016 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokybes-vadybos-principu-taikymas-ab-pieno-zvaigzdes-veikloje.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 14:28
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo