Kokybės vadybos principų taikymas įmonės veikloje


Įvadas. Kokybės vadybos principai teoriniu aspektu. Kas yra kokybės vadyba? Kokybės vadybos principai. ISO 9000 kokybės vadybos sistemos. Praktinė dalis. Įmonės pristatymas. Kokybės vadybos principų taikymas UAB „X“ įmonėje. Klientų aptarnavimo standartai. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra.


Šiandieninėje visuomenėje fiziniai asmenys dažnai, siekdami užsitikrinti finansiškai stabilią ateitį, kuria savo verslus. Tačiau kiekviena verslo idėja reikalauja tam tikro finansinio ar kitokio pobūdžio tiriamojo pagrindimo, kuris leistų įvertinti verslo idėjos įgyvendinimo galimybę ir efektyvumą. Prieš pradedant rizikingą veiklą, svarbu turėti žinių apie aplinką, bendrą verslo klimatą, teisingai pasirinkti valdymo strategiją bei sąžiningai laikytis kokybės vadybos principų.

Šiuo darbu nagrinėjama UAB „X“ įmonės darbo veikla, nagrinėjama ar įmonė taiko kokybės vadybos principus savo veikloje.

Darbo tikslas: Nustatyti kokybės vadybos principus UAB „X“ įmonės veikloje.

apibūdinti įmonėje UAB „X“ taikomus ir naudojamus kokybės vadybos principus;

pateikti siūlymus įmonės UAB „X“ darbo gerinimui, kokius kokybės vadybos principus tobulinti.

Šių dienų Pasaulio ekonomikos globalizacija ir tarptautinės prekybos plėtra lemia sparčius kokybės, kaip esminio organizacijų paslaugų teikimo ir produktų gamybos konkurenciją. Įvairiose šalyse vis plačiau naudojami bendrieji kokybės standartai ir techniniai reglamentai vis plėtojama kokybės vadybos sistemų ir modelių įvairovė. Siekiant tobulinti jų turinį, taikomos bendros kokybės vertinimo ir sertifikavimo procedūros. Nagrinėjant įvairią literatūrą susidurta su įvairių autorių nuomone kas yra kokybė.

Dar 1984 m Garvin teigė, kad yra viršijanti kokybė – tai absoliuti ir visuotinai pripažįstama remiantis patirtimi. Laikantis šios kokybės dėmesys skiriamas tam tikrų produkto ingredientų kiekiui ar jo savybėms. Kokybė pagal vartotoją yra subjektyvi, kylanti iš individualių vartotojo polinkių ir poreikių. [6]

Dahlgaard et al. (1998 m.), kokybę pateikia kaip išskirtinę, kuomet yra laikomasi tradicinių ar aukščiausių reikalavimų patenkinimas ar atitikimas standartams. Kokybė pateikiama kaip tobulybė ir pastovumas, to pasiekiama griežtai vykdant tikslius reikalavimus, o ne aukštų standartų siekimo. Dahlgaardas pabrėžia, kad kokybė yra tinkamumas naudoti – produkto kokybės ir jo paskirties ryšys. O norint kokybės reikia mokėti pinigus.[1]

Revees et. Al. (1994), kokybę apibrėžia kaip aukščiausių standartų siekimą. Kokybė yra tada kai yra įvykdomi vartotojų reikalavimai tam tikrose kokybės ir kainos santykio ribose. Kitaip tariant kokybė yra vartotojų reikalavimų pasiekimas ir viršijimas.[1]

Sprendimų priėmimas remiantis faktais – efektyvūs sprendimai priimami remiantis duomenų ir informacijos analize;

Abipusiai naudingi santykiai su tiekėjais – abipusiai naudingi santykiai ir organizacijai, ir jos tiekėjams sudaro daugiau galimybių sukurti vertes.

Kokybės vadybos principai yra pagrindinės taisyklės arba veiklos gairės nukreiptos nuolatinio gerinimo linkme orientuojančios į vartotojų ir kitų suinteresuotų šalių interesus. Struktūrizuota ir dokumentuota vadybos sistema padeda organizacijai [6]:

Kaupti veiklos patirtį ir ją sistemingai taikyti savo kasdieninėje veikloje.

ISO 9000 – Kokybės vadybos sistemos. Pagrindai ir terminai bei apibrėžimai.

ISO 9000 kokybės vadybos sistemos keliami reikalavimai, veiklos gerinimo bei kitos kokybės vadybos rekomendacijos. Įmonė, norėdama gauti kokybės vadybos sistemos sertifikatą turi susipažinti ir įvertinti situaciją ar jos darbo strategija ir veikla atitinka išdėstytas rekomendacijas ir reikalavimus:

ISO 9001:2000 standarto reikalavimai Kokybės vadybos sistemai buvo sudaryti objektyviai įvertinus, dėl ko organizacija gali neduoti vartotojui to, ką pažadėjo.

UAB „X“ įmonių grupė yra vienas iš didžiausių greito maisto tinklų. X įmonių grupė yra bendrovės „Burger-In Oy“ įmonių grupės dalis. „Burger-In Oy“ yra suomijos bendrovė, turi platų greito maisto „Hesburger“ restornų tinklą Suomijoje, Baltijos šalyse, Ukrainoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje ir sparčiai plečiasi Europoje, neseniai įžengė į Bulgarijos rinką.

  • Microsoft Word 111 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3331 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Kokybės vadybos principų taikymas įmonės veikloje
    10 - 3 balsai (-ų)
Kokybės vadybos principų taikymas įmonės veikloje. (2018 m. Sausio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokybes-vadybos-principu-taikymas-imones-veikloje.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 05:46
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!