Kokybės valdymas Nešiojamųjų kompiuterių analizė


Įvadas. Asus X550LN apžvalga. Toshiba Satellite L50-B apžvalga. Dell 3543 apžvalga. Produktyvumo testai. Išvados. Naudota literatūra.


Darbo tikslas: ištirti Asus X550LN, Toshiba Satellite L50-B, Dell 3543

Intel HD 4400 / nVidia GeForce 840M (GM108M) du grafinius procesorius, pirmasis skirtas kasdieniškai veiklai kaip naršymas internete ir pan. O antrasis sudėtingesnėms grafinėms operacijoms atlikti, pavyzdžiui-žaidimams.

5400 aps./min. Tai kietojo disko apsisukimų per minutę skaičius, kuo jis didesnis tuo kompiuteris greičiau atlieka operacijas. Šiuo atveju mes turime vidutinio greičio diską.

Kompiuterio storis taip pat gana svarbus parametras, kadangi nuo to priklauso jo patrauklumas bei kompaktiškumas, čia jo storis buvo palygintas su degtukų dėžute.

ASUS X550LN pasižymi matiniu ekranu, kuris neatsispindi saulės šviesai, todėl patogu naudotis netgi lauke esant saulėtai dienai.

Taip dėl įdiegtos ,,Ice Cool” technologijos kompiuterio paviršiai išliks vėsūs net ir didelių apkrovimų metu t.y. naudojantis daug resursų sunaudojančiomis programomis. (Šaltinis nr.1)

Intel HD 4400 grafinis procesorius, kaip matome antrosios vaizdo plokštės mes nematome, todėl dirbant su sudėtingesnėmis vaizdo programomis ar žaidimais gali kilti nesklandumų.

Intel HD graphics grafinis procesorius, kaip matome šiame kompiuteryje taip pat nėra pajėgesnės vaizdo plokštės.

Priėjome prie smagiausios dalies, laikas apžvelgti visų trijų nešiojamųjų kompiuterių sugebijimus susitvarkyti su kaitimu, įvertinti procesoriaus ir vaizdo plokštės atliekamo darbo produktyvumą, bei palyginti baterijų darbo laiką.

Išanalizavus gautus duomenis iš šaltinių matoma, kad ilgiausiai skaityti, dirbti su biuro programomis bei žiūrėti filmus galėsite su Dell nešiojamuoju kompiuteriu nesinaudojant išoriniu energijos šaltiniu, o tai jau šioks toks laimėjimas, kadangi daugeliui vartotojų tai svarbus parametras, pavyzdžiui, studentams. Esant maksimalioms apkrovoms, kurios kaip minėjau anksčiau, atsiranda naudojant daug resursų eikvojančias programas, išsiskiria Toshiba modelis, kuris išlaiko net dvigubai ilgiau nei Asus įrenginys ir dvidešimčia minučių ilgiau už Dell kompiuterį. Taigi šioje kategorijoje galime laikyti Dell 3543 nešiojamajį kompiuterį produktyviausiu.

Intensyviai naudojantis kompiuteriu (ypatingai žaidžiant) kyla CPU (procesoriaus), HDD (kietojo disko) temperatūra. Kad išvengti perkaitimo, kompiuteriuose įmontuoti ventiliatoriai, kurie vėdina procesorių, bei visą sistemą. Tačiau kaip ir viskas pasaulyje nėra tobula, taip nėra tobulos ir šios aušinimo sistemos. Procesorius bei kiti komponentai gavę didelę apkrovą pradeda smarkiai šilti, jeigu aušinimo sistema nepajėgia atvėsinti sistemos, temperatūra gali pakilti iki pavojingo lygio. CPU temperatūra turėtų būt apie 35 – 45 laipsnių celsijaus ramybės būsenoje (kai kompiuteris neapkrautas jokiais darbais) ir 60 – 80 laipsnių celsijaus dirbant intensyviai. Kietojo disko temperatūra ramybės būsenoje turėtų būti 30 - 35 laipsnių celsijaus, 40 – 45 dirbant intensyviai, jeigu šios normos viršijamos, kietojo disko tarnavimo laikas stipriai sumažėja. CPU veiks ir prie aukštesnės temperatūros, tačiau žemesnė temperatūra sveikiau pačiam CPU. Jeigu viršinama 90 laipsnių, reikėtų tikrai susirūpinti. (šaltinis nr.4)

  • Microsoft Word 540 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (2177 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vaidas
  • Kokybės valdymas Nešiojamųjų kompiuterių analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Kokybės valdymas Nešiojamųjų kompiuterių analizė . (2017 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokybes-valdymas-nesiojamuju-kompiuteriu-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 06 d. 06:14
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo