Kokybinė kanabinoidų analizė kanapių vartotojų šlapimo mėginiuose plonasluoksnės chromatografijos metodu


Farmakologijos skaidrės.

Kokybinė kanabinoidų analizė kanapių vartotojų šlapimo mėginiuose plonasluoksnės chromatografijos metodu. Tikslas ir uždaviniai. Tikslas Išsiaiškinti ryšį tarp kanapes vartojančių žmonių ir psichinių sutrikimų. Kanapė – kas tai? Kanapė – tai magnolijūnų genties atstovas. Iš sėjamosios kanapės viso augalo dalių. Metodika. Šis tyrimas apima psichozę sukeliančio piktnaudžiavimo narkotinėmis medžiagomis analizę. Gavyba iš šlapimo mėginių. Ml šlapimo, 1ml 6M NaOH, vykdoma šarminė hidrolizė. Rezultatai. Tyrimas buvo atliekamas su pacientų piktnaudžiaujančių kanapėmis šlapimo mėginiais. Išvados. Daugelis tyrimų parodė. Šaltiniai. „Qualitative high performance.


Kokybinė kanabinoidų analizė kanapių vartotojų šlapimo mėginiuose plonasluoksnės chromatografijos metodu.

Tikslas: Išsiaiškinti ryšį tarp kanapes vartojančių žmonių ir psichinių sutrikimų, pasitelkus naują kanabinoidų aptikimo šlapime metodą. Uždaviniai: Išsiaiškinti, kaip tikslingiau pritaikyti plonasluoksnę chromatografiją tiriant kanabinoidų kiekį šlapime. Siekti taikyti metodą taip, kad tyrimas būtų kuo greitesnis, tikslesnis ir efektyvesnis. Gautus rezultatus pritaikyti gydant žmonės, kurie piktnaudžiauja kanapėmis ir susieti tyrimų rezultatus su psichinių sutrikimų pasireiškimu.

Iš sėjamosios kanapės viso augalo dalių, išskyrus jo medingąją dalį ir sėklas, gaunama narkotinė medžiaga Tetrahidrokanabinolis (THC). Tetrahidrokanabinolis yra pagrindinis psichoaktyvus junginys kanapėse. Pavartojus kanapių žmogaus organizmas THC metabolizuoja į hidroksilintą ir karboksilintą metabolitus, iš kurių tetrahidrokanabinolio-9-karboksirūgštis yra pagrindinis metabolitas, išsiskiriantis su šlapimu.

Šis tyrimas apima psichozę sukeliančio piktnaudžiavimo narkotinėmis medžiagomis analizę. 102 vyrų šlapimo mėginiai buvo patalpinti į 20ml plastikinius sterilius indelius, palaikoma pastovi temperatūra ir pH, siekiant užfiksuoti bet kokį pasikeitimą. Mėginiai laikomi 0-4 C temperatūroje. Tyrimui gaminamas etaloninis tirpalas: kanapės sakai paiimami iš džiovintų lapų ir žydinčių viršūnių, mirkomi chloroforme ir eteryje.

 • Farmakologija Skaidrės
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Paulina
 • 10 puslapių (507 žodžiai)
 • Universitetas
 • Farmakologijos skaidrės
 • MS PowerPoint 1178 KB
 • Kokybinė kanabinoidų analizė kanapių vartotojų šlapimo mėginiuose plonasluoksnės chromatografijos metodu
  10 - 1 balsai (-ų)
Kokybinė kanabinoidų analizė kanapių vartotojų šlapimo mėginiuose plonasluoksnės chromatografijos metodu. (2016 m. Lapkričio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/kokybine-kanabinoidu-analize-kanapiu-vartotoju-slapimo-meginiuose-plonasluoksnes-chromatografijos-metodu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 03:20