Kokybinis organinių ir neorganinių junginių nustatymas laboratorinis darbas


Laboratorinis darbas nr. Nustatymoeiga Neorganiniųjunginiųnustatymas.

Analizinė chemija – tai mokslas apie kokybinę ir kiekybinę analizuojamos medžiagos sudėtį.Kokybinė analizė – analizuojamos medžiagos komponentų aptikimas ir atpažinimas. Kokybine analize atpažįstami cheminiai elementai arba junginiai, kurie veikiami cheminiu reagentu duoda specifinę reakciją.

Šarminiai ir šarminiai žemės metalai reaguoja su skystu ir dujiniu amoniaku, sudarydami nitridus pvz.: natrio nitridą Na3N arba amidus (NaNH2). Amoniakuijungiantissurūgštimisgaunamosamoniodruskos,pavyzdžiui jam reaguojantsuazotorūgštimisusidaroamonionitratas.

Chloridaiatpažįstamipagalreakcijąsusidabronitratotirpalu, susidarantbaltosspalvosnuosėdoms, o trivalentėgeležis – pagalsąveikąsurodanidustipriairūgščiojeterpėjesusidarantraudonosspalvoskompleksiniamjunginiui.Sulfataiatpažįstamipagalreakcijąsubariochloridotirpalurūgščiojeterpėje,susidarantbaltosspalvosbariosulfatonuosėdoms.Chloridų, geležiesirsulfatųšaltiniugalibūtitrąšos,pramonėjepanaudotasvanduo (nuotekos) ir kt.

Į 25 ml mėgintuvėlį pipete įpilame 5 ml vandeninio muilo tirpalo, įlašiname keletą lašų 10 % BaCl2 tirpalo.Mėgintuvėlį užkimšame kamščiu ir suplakame.

Susidarantdujinėmsmedžiagomsatpažįstamasšlapalas.Į 25 ml mėgintuvėlįpipeteįpilame 1 ml sotausšlapalotirpalo, įlašiname 2 lašuskoncentruotosdruskosrūgšties (HCl) bei 2 lašussotausnatrionitrito (NaNO2) tirpalo. Mėgintuvėlįužkimšamekamščiuirsuplakame.

Į 25 ml mėgintuvėlįpipeteįpilame 5 ml vandeninioacetonotirpalo (1:1), 1 ml I2tirpalokaliojodideir 1ml 10 % kaliohidroksido (KOH) tirpalo.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (560 žodžiai)
  • Kazkas369
  • Kokybinis organinių ir neorganinių junginių nustatymas laboratorinis darbas
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kokybinis organinių ir neorganinių junginių nustatymas laboratorinis darbas. (2015 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokybinis-organiniu-ir-neorganiniu-junginiu-nustatymas-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 08:01
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo