Kokybinių tyrimų metodas interviu


Kokybinių tyrimų metodas interviu. Kas yra interviu tyrimas? Kas svarbu atliekant interviu tyrimą? Kada atliekamas interviu tyrimo metodas? Pagal tikslinę paskirtį interviu skirstomi į. Interviu klasifikavimas pagal apklausiamųjų subjektų tipą. Pagal techniką ir formą interviu skirstomas į. Neformalizuotas interviu. Formalizuotas interviu. Taip pat interviu skirstomi į. Griežtai struktūruotas interviu. Pusiau struktūruotas interviu. Nestruktūruotas interviu. Taip pat interviu skirstomi į. Giluminiai interviu. Giluminio interviu metu, interviuotojas turi. Fokusuotas grupių interviu. Konvergenciniai interviu. Konvergencinio interviu technika. Gyvenimo istorijos tyrimo interviu.


Nuomonių ir požiūrių interviu. Jie skirti išsiaiškinti žmonių nuomonę ar jų reakcijas į reiškinius Dokumentinius interviu. Jų tikslas yra atkurti praeities faktus.

Remiasi iš anksto tyrėjo paruoštu interviu planu. Konkrečios klausimų formuluotės. Griežta klausimų pateikimo tvarka. Visi respondentai gauna vienodus klausimus, vienoda tvarka.

Nestruktūruotas, ilgai trunkantis interviu Juo siekiama surinkti kuo daugiau medžiagos apie individo požiūrius, jausmus, patirtis ar lūkesčius Šiam interviu tyrėjas pasiruošia tik pokalbio gaires, sužymi būsimas interviu temas Iš pradžių tyrėjas stengiasi susipažinti su tiriamuoju, pelnyti jo pasitikėjimą Šis interviu dažniausiai taikomas tiriant jautrius, stigmatizuotus ar visuomenėje tabu tapusius klausimus arba tiriant reiškinius ar procesus, apie kuriuos yra surinkta sąlyginai mažai mokslinės informacijos.

Šiam interviu respondentai renkami nepažįstantys vienas kito, tačiau panašūs pagal vieną ar daugiau tyrimo atžvilgiu reikšmingų požymių. Patariama sudaryti 4-12 respondentų grupę Interviu trunka apie 1-1,5 valandos.

Interviu būna su problemų ar tyrimų ekspertais ir kitais profesionalais Jie naudojami ankstyvose tyrimo stadijose, kai nedaug žinoma apie problemos kilmę ir t.t Šiame interviu dažniausiai naudojama „sniego gniūžtės“ respondentų atranka ir paprastai interviuojamas nedidelis nedidelis ekspertų skaičius Tokie interviu labai naudingi, jeigu trūksta žinių, literatūros ar patirties Konvergenciniai interviu būna beveik visai nestruktūrizuoti, bent jau interviuojant pirmus ekspertus.

  • MS PowerPoint 87 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (1033 žodžiai)
  • Kolegija
  • Laura
  • Kokybinių tyrimų metodas interviu
    10 - 1 balsai (-ų)
Kokybinių tyrimų metodas interviu. (2016 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/kokybiniu-tyrimu-metodas-interviu.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 15 d. 17:18
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!