Komandinio darbo efektyvumas


Komandos efektyvumo principai. Efektyvus darbas komandoje. Komandos efektyvumas. Komandinio darbo principai. Vaidmenų pasiskirstymas komandoje. Efektyvi komanda. Komandos efektyvumo vertinimas. Komandinio darbo referatas. Komandinis darbas. Komandinio darbo efektyvumo veiksniai.

Sąvokos. Efektyvaus komandų formavimo sąlygos. Kaip sukurti efektyvias komandas. Pagrindinės efektyvaus komandinio darbo sąlygos. Efektyvi komanda atlieka tokias funkcijas. Komandos efektyvumo principai. Kokybiniai veiksniai. Pagrindiniai veiksniai, kurie labiausiai įtakoja komandos sėkmingumą. Idealus komandos narys. Geras komandos nario savybių atitikimas jo pareigoms komandoje. Išvados.

Komanda – vadinama du ar daugiau žmonių, kurie tarpusavyje yra susiję ir daro vienas kitam įtaką, siekdami bendro tikslo ( pagal stoner j. A. F, freeman r. E, gilbert d. R. Jr).

Komanda – tai žmonių grupė, galinti veiksmingai imtis bet kokio darbo, kuriam atlikti ji ir buvo sukurta. ( pagal everard, b. Ir morris, g. ).

Komandinis darbas – tai asmenų ir grupių sąveika, sprendžiant darbinius uždavinius padalinyje, didelėje organizacijoje ir jos aplinkoje (pagalefektyvumas – laipsnis to, kiek darbo atlikimo procesas padidina komandos narių tarpusavio priklausomybę bendradarbiaujant ateityje (pagal hackman j. R. Ir walton r. E. ).

Taigi, komandinio darbo efektyvumas yra vaidmenų pasiskirstymas tarp komandos narių, jų tarpusavio spagrindinius komponentus, sąlygojančius efektyvių grupių kūrimą, galima sugrupuoti į keturias kategorijas. Pirmoji kategorija – darbo dizainas, antroji – susijusi su sudėtimi, trečioji – ištekliai ir konteksto įtaka. Ir galiausiai procesas apibūdina komandoje vykstančius reiškinius, darančius ją efektyvią. Ką šiame modelyje reiškia komandos efektyvumas? Paprastai čia atsižvelgiama į objektyvius komandos produktyvumo rodiklius, jos darbo rezultatus, kuriuodarbo dizaino kategorijai priklauso tokie rodikliai, kaip laisvė ir autonomija, galimybė panaudoti įvairius gebėjimus, užbaigti visą ir aiškią užduotį arba gaminį bei vykdyti užduotį ar projektą, turintį reikšmingą įtaką kitiems žmonėms. Yra įrodymų, kad šie veiksniai didina komandos narių motyvaciją ir visos komandos efektyvumą. Šios darbo dizaino savybės motyvuoja, nes jos stiprina komandos nariųšiai kategorijai priklauso rodikliai, parodantys, kaip turėtų būti parinkti komandos nariai. Šiame skirsnyje aptarsime komados narių gebėjimus ir asmenybės, vaidmenų pasisikirstymą ir įvairovę, komandos dydį, narių lanstumą ir jų teikiamąnn pirmenybę dirbti komandoje.

Komandos narių gebėjimai: kad komanda dirbtų efektyviai, reikia trijų skirtingų rūšių įgūdžių. Pirma, komandai reikia techninį patyrimą turinčių žmonių. Antra, jai reikia žmonių, įgudusių spręsti problemas ir priimti sprendimus, gebančių pastebėti problemas, siūlyti alternatyvas, jas įvertinti ir kompetetingai pasirinkti. Ir galiausiai komandai reikalingi žmonės gerai mokantys išklausyti, reaguoti, spręsti konfliktus bei turintys kitų bendravimo su žmonėmis įgūdžių. Nė viena komada negali pasiekti gerų veiklos rezultatų, netobulindama visų trijų šių įgudžių rūšių. Svarbiausia – teisingas šių įgūdžių derinys.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2010 m.
  • 17 puslapių (2892 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rozalija
  • Komandinio darbo efektyvumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Komandinio darbo efektyvumas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/komandinio-darbo-efektyvumas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 28 d. 20:25
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo