Komandinio darbo privalumai ir trūkumai


Komandinio darbo trukumai. Komandinis darbas privalumai ir trukumai. Komandinio darbo ypatumai. Komandinis darbas. Komandinis darbas. privalumai ir trūkumai. Komandinis darbas referatas. Komandinis darbas. privalumai ir trūkumai.. Kokie yra komandinio darbo privalumai. Darbo komandoje privalumai. Komandinio darbo isvados.

Įvadas. Komandos samprata. Komandos sąvoka. Komandų klasifikacija. Komandos ir jų kūrimas. Komandos kūrimas. Komandos sandara funkcijos. Komandos raidos etapai. Komandinio darbo ypatumai. Komandinio darbo privalumai. Komandinio darbo trūkumai. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.

Darbo vadovė.

Aš pasirinkau šią temą, nes, manau, kad ji yra labai aktuali šių dienų organizacijose. Šiais laikais organizacijose stiprėja tendencijos svarbiai veiklai skirti ne pavienius asmenis, o jų komandas. Darbo grupėse iškeliami bendri siekiai ir tikslai, kuriuos įgyvendinus pasiekiamas geriausias rezultatas. Tačiau kokybiškai dirbti grupėsekeliasdešimties žmonių) karinis dalinys tam tikrai užduočiai atlikti ( tarptautinių žodžių žodynas 2001, p. 20).

Pasak, Kauno technologijos universiteto profesoriaus gedimino merkio, komanda ir komandinis darbas – tai asmenų ir grupių sąveika sprendžiant darbinius uždavinius padalinyje, didelėje patronuojančioje organizacijoje ir jos aplinkoje. (http://www. Infoverslui. Lt/index. Php?Cid=2792&new id=543).

Astos savanevičienės ir violetos šilingienės knygoje darbas grupėse pateikiama tokia komandos sąvoka: komanda- tai grupė, pasiekusi aukštesnę pakopą, apibūdinamą stipria tarpusavio priklausomybe ir vyraujančiais komandiniais tikslais. ( darbas grupėse 2005, p. 55) .

Pagal v. Barvydienę ir j. Kasiulį, pasiekusios aukščiausią lygį, efektyvios darbo grupės dažniausiai vadinamos komandomis.

B. Vijeikienės ir j. Vijeikio teigimu: komanda- tai kartu dirbančių asmenų grupė, kurioje visų asmenų buvimas yra būtinas bendram tikslui įgyvendinti ir kiekvieno grupės nario individualiems poreikiams patenkinti. Šį apibrėžimą galima la komandinis darbas yra grindžiamas bendradarbiavimu ir tarpusavio pagalba. Tačiau jeigu komanda sudaro panašios ar vienodos asmenybės, komandinio darbo efektyvumas krenta, kaip besistengtų komanda nariai bendradarbiauti ir vienas kitam padėti.

Tik įvairių asmenybių bruožų samplaika įgalina komandą dirbti efektyviai, nes tuomet komandos nariai gali mokytis vienas iš kito, papildyti vienas kitą, taip pat, tarp priešingų asmenybių iškylantys konfliktai padeda nesurambėti, diskutuoti ir ieškoti geriausio spendimo.

žinoma, ir čia turi būti išlaikyti pusiausvyra- visiškai nieko bendro neturinčios asmenybės gali nuolat konfliktuoti, nenorėti bendrauti, kas taipogi sumažint d. W. Johnson teigia, kad organizacijose komandojas sudaro 5-12 asmenų, atstovaujančių įvairiems organizacijos padaliniams. Jie susitinka vieną du kartus per savjos rūpinasi darbo reformomis ir naujos technologijos kūrimu bei įdiegimui, palaiko ryšius su tiekėjais, užsakovais bei klientais, taip pat atlieka atskirų organizacijos funkcijų koordinatoriaus vaidmenį.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2010 m.
  • 15 puslapių (2509 žodžiai)
  • Kolegija
  • Airida
  • Komandinio darbo privalumai ir trūkumai
    10 - 1 balsai (-ų)
Komandinio darbo privalumai ir trūkumai. (2010 m. Gruodžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/komandinio-darbo-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 06:41
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo