Komandinis darbas ir vadovavimas komandai šiuolaikinėje organizacijoje


Teorinių požiūrių teiginių apžvalga. Literatūros apžvalga. Terminų ir sąvokų apibūdinimas. Išanalizuotų teorinių požiūrių apibendrinimas. Analitinė dalis. Empirinių duomenų rinkimas. Empirinių duomenų įvertinimas ir apibendrinimas. Išvados. Literatūra.

Temos aktualumas. Šiuolaikinės organizacijos yra priverstos taikytis prie dinamiškų ir neretai komplikuotų aplinkos pokyčių. Šiuolaikiniame greitai besivystančiame pasaulyje įmonės sutinka vis daugiau konkurencijos savo rinkos nišose tad  vis dažniau organizacijos sėkmė siejama su komandiniu darbu bei darbuotojų tobulėjimu.

Darbo objektas – komandinis darbas organizacijose.

Darbo tikslas - patikrinti hipotezę „Šiuolaikinės organizacijos sėkmės pagrindas - komandinis darbas“.

Darbo uždaviniai:

komandinio darbo populiarumo priežastis,

komandos formavimo ir vadovavimo komandai būdai,

lyderio vaidmuo komandoje,

komandos sutelktumo svarba šiuolaikinėje organizacijų veikloje,

efektyvios komandos funkcijas.

Dviejų ar daugiau darbuotojų, vienas nuo kito priklausančių ir tarpusavyje sąveikaujančių, susibūrusių tam, kad įgyvendintų konkrečius užbrėžtus organizacijos tikslus.

Pagrindinis komandos formavimo tikslas yra didinti grupės darbo produktyvumą, gerinti organizacijos veiklą. Vieningos komandos vykdo nustatytas užduotis, moka gerai spręsti problemas, jų nariai patiria pasitenkinimą tarpasmeniniais komandiniais santykiais.

Svarbiausi komandos darbo bruožai - bendradarbiavimas, tarpusavio pagalba, vienalytiškumo ir įvairialypiškumo pusiausvyra.

Svarbi grupės vadovo veikla, jo parama, komandai žengiant pirmuosius žingsnius; o jie tokie: kooperacija, bendradarbiavimas, pasitikėjimas bei žmonių suderinamumas pačioje komandoje ir tarp komandų. Radikaliausias būdas tai įgyvendinti - „išlikimo patirtis": vadovas ir visi būsimosios komandos nariai išvyksta įgauti bendrų veiksmų praktikos ekstremaliomis sąlygomis. Tai puiki psichologinio išlikimo, kooperavimosi, suderinamumo treniruotė, žinių apie kolegų stipriąsias ir silpnąsias savybes kaupimas.

Komanda efektyviai funkcionuoja, kai pavyksta paskatinti tokias josios narių nuostatas: pasitikėjimas, komunikacija tarpusavyje, bendras tikslo siekimas, įsipareigojimai komandai, įsitraukimas į ją, pasitikėjimas savo jėgomis, siekis mokytis, tobulėti.

Komandos nariai stebi savo veiksmus komandos viduje, rezultatus, savo elgesį ir nustato tam tikras savo ir kitų narių elgesio normas viduje. Vadovo tikslas – diegti standartus, skatinančius grupės spaudimą konstruktyviomis kryptimis. Vadovo uždaviniai:

Nustatyti komandos tikslus, bei atlikimo standartus ir jų laikytis.

Užtikrinti tvarką komandos viduje

Svarbiausi komandos uždaviniai – užduoties atlikimas ir komandos narių pasitenkinimas. Tyrimai parodė, kad komandos nariai labiausiai vertina, kai vadovas orientuoja žmones į tikslą, o gerus santykius laiko antraeiliu dalyku. Pasiektas tikslas suteikia žmonėms daugiau džiaugsmo negu nuolatiniai geri santykiai gamybos sąskaita.

Siūlo ir kelia užduotis, tikslus

Sutelktumas – solidarumo laipsnis ir teigiami jausmai kuriuos individualūs darbuotojai puoselėja savo komandai. Jei grupės nariai jaučia stirpų ryšį su komanda, jie nelinkę pažeidinėti pastarosios normų. Komandos tarpusavio sąsaja labai svarbi nedidelėje organizacijoje, nes ji padeda pavieniams asmenims gerai jaustis dėl savo indėlio į bendrą veiklą. Komandos sutelktumui svarbiausia pasitikėjimas. Tai reiškia, kad tarpusavyje susiję komandos nariai netoleruoja nei teigimų nei neigiamų ekstremistų ar avantiūristų.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2425 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egidijus
  • Komandinis darbas ir vadovavimas komandai šiuolaikinėje organizacijoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Komandinis darbas ir vadovavimas komandai šiuolaikinėje organizacijoje. (2015 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/komandinis-darbas-ir-vadovavimas-komandai-siuolaikineje-organizacijoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 07:01
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo