Komandinis darbas pristatymas


Komandinis darbas. Pagrindiniai komandos darbo bruožai. Kodėl žmonės siekia burtis į grupes? Komandinio darbo nauda. Tradiciškai organizacijose būna trijų tipų komandos. Formalios komandos. Neformalios komandos. Formalios/Neformalios komandos. Komandos gali būti klasifikuojamos į. Svarbiausi komandoje atliekami vaidmenys. Grupinio mąstymo požymiai. Komandos raida. Pagrindinės komandos raidos stadijos. Naudota literatūra.

Bendradarbiavimas Tarpusavio pagalba Vienalytiškumo (homolytiškumo) ir įvairiapusiškumo pusiausvyra Vadovavimą dalijasi visi komandos nariai Kiekvienas atsako už save ir už kitus Kiekvienas prisiderina prie kitų komandos veiksmų Bendra atsakomybė už komandinius rezultatus.

Įgauna galimybę būti saugiais Įgauna tam tikrą statusą Patenkina savo socialinius poreikius Išplečia savo galimybes ir pasiekia tikslų, kurių negalima pasiekti veikiant atskirai Kiekvienas individas sulaukia pagalbos iš kito grupės nario.

Pasiekiama geresnių rezultatų nei veikiant izoliuotai Derinami įgūdžiai bei žinios Bendradarbiaujama Individo geriausi gebėjimai išnaudojami labiau Abipusė parama ir galimybė mokytis iš kitų grupės narių Bendra atsakomybė bei nuopelnai už priimtus sprendimus bei atliktus veiksmus Nugalimas dominavimas ir taip padidinamas individualus įnašas Sukuriama geresnė galimybė generuoti naujas idėjas ir taip skatinti veiklos naujoves ir kokybę.

Formalios komandos Neformalios komandos Formalios/Neformalios komandos.

Vadovas – vadovauja komandai ir koordinuoja jos veiklą. Vykdytojas – transformuoja teorines koncepcijas ir planus į praktinius veiklos žingsnius, o paskui sistemingai ir veiksmingai juos įgyvendina. Formuotojas – nukreipia komandos veiklą reikiama kryptimi, išskiria prioritetus, numato veiklos būdus ir metodus. Įkvėpėjas – generuoja idėjas ir teikia siūlymus, išsiskiria iš kitų kaip kūrybiškiausias ir išmintingiausias komandos narys.

Vertintojas – analizuoja pateiktas idėjas, įvertina ar jos reikšmingos ir įgyvendinamos. Išteklių tyrinėtojas – ekstravertiškas, bendraujantis ir linkęs dominuoti. Jis ieško išteklių grupės viduje ir išorinėje aplinkoje. Komandos siela – palaiko grupės sutelktumą, išklausydamas, padrąsindamas ir palaikydamas kitus narius. Terminų derintojas – žmogus, kurio pastangomis komanda sugeba atlikti darbą numatytais terminais.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 358 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (1011 žodžiai)
  • Zilvinas
  • Komandinis darbas pristatymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Komandinis darbas pristatymas. (2014 m. Rugsėjo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/komandinis-darbas-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 01:37
×