Komandinis darbas Privalumai ir trūkumai


Tarptautinė tėisės ir verslo aukštoji mokykla grupė tfii 12 referato tema komandinis darbas. privalumai ir trūkumai. Vilnius 2012 įvadas. Teorinė dalys. Literatūros sąrašas.

Pasirinkau šią temą nagrinėjimui, dėl to,kad ji man yra labai artima, nes nuo mokyklos laikų iki šių dienų visuomet tekdavo dirbti komandinį darbą. Iš savo patirtės galiu teigti, kad komandinis darbas yra labiau efektingas negu individualus, nes visu pirma komandinio darbo rezultatai gerokai geresni negu didelių organizacijų grupių ar individualiai dirbančių žmonių darbo rezultatai ,įžūrimas akivaizdūs pranašumai bendrovei (įstaigai) – našesnė ir kokybiškesnė veikla, geresni rezultatai, mažesnės darbo sąnaudos, lankstumas ir gebėjimas prisitaikyti prie aplinkos pokyčių, o atskiram individui – didesnės galimybės atsiskleisti. Tačiau taipat dirbant komandinį darba nerėtai tenka susidurti su sunkumais, ko pasiekoje galima teigti, kad kolektivinis darbas nevisada yra itin produktyvus, nes egzistuoja burys neigiaų pusių komandinio darbo kaip atskiram grupės individui, taip ir visos organizacijos veiklai.

„Eaton Corp. Aeroąuip" kompanijos padalinys „Global Hose", įsikūręs Ozarko kalnuose, pačioje Arkanzaso valstijos širdyje, gamina hidraulines žarnas, kurios naudojamos sunkvežimiuose, traktoriuose ir kituose stambiuose įrenginiuose. 1994 metais siekdama pagerinti kokybę ir produktyvumą, „Eaton-Aeroąuip" kompani-jos vadovybė įkūrė komandas, kurios pakeitė gamyklos surinkimo liniją. Nors ir prireikė šiek tiek laiko, kad darbuotojai priprastų dirbti grupėse, šiandien 285 ga-myklos darbininkai yra suburti į daugiau nei 50 komandų ir jiems šitaip dirbti labai patinka!' Jiems patinka tai, kad laisvai gali dalyvauti priimdami sprendimus, kuriuos anksčiau priimdavo tik vadovybė, - pavyzdžiui, komandos pačios sudaro savo darbo grafikus, pasirenka naujus narius, derasi su tiekėjais, lanko klientus ir baudžia prasižengusius komandos narius. Perėjusi prie komandomis pagrįstos or-ganizacinės struktūros, vadovybė sugebėjo įgyvendinti svarbius organizacijos tiks-lus. Per laikotarpį nuo 1993 iki 1999 metų kur kas geriau reaguojama į klientų nusiskundimus. Produktyvumas ir gamybos apimtis padidėjo daugiau negu 50 pro-centų, o nelaimingų atsitikimų skaičius sumažėjo daugiau nei per pusą. ( šaltinis paimtas iš Stephen P. Robbins knygos ‘Organizacinės elgsenos pagrindai“ 131-133pusl. )

( šaltinis paimtas iš EBSCO duomenų baziės straipsnio „Komandinio darbo ypatumai skirtingo tipo Lietuvos organizacijose” 3pusl.

Organizacijoje daugelis darbuotojų susiburia į nedideles grupes, dėl to komandos gali būti klasifikuojamos pagal tikslus. Dažniausiai organizacijose yra šios komandų formos: problemų sprendimo, savivaldžios , tarpfunkcinės ir virtualios komandos.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 343 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2296 žodžiai)
  • Mokykla
  • Elena
  • Komandinis darbas Privalumai ir trūkumai
    10 - 7 balsai (-ų)
Komandinis darbas Privalumai ir trūkumai. (2015 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/komandinis-darbas-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:34
×