Komandinis darbas



Komanda – žmonių grupė, susitelkusi vienam tikslui ir visus savo įgūdžius panaudojanti tam tikslui pasiekti. (e).
Komanda turi bendrus tikslus ir jos nariai, nors jie ir išlaiko asmenines ir individualias pareigas, dalijasi savo veikla, kad geriausiai atraidos požiūris sako, kad komanda startuoja kaip darbo grupė ir tik vėliau perauga į bendradarbiavimo komandą. Ši idėja suteikia pagrindą prielaidai, kaantrąjį požiūrį geriausiai apibūdina lewis. Jis vadinamas atsitiktiniu. Teigiama, kad komandų tipas priklauso nuo to kam skiriama pirmenybė, o darbo esmė, kad jie iš viso kažką daro. Skiriamasis požymis, tai ką jie veikihomogeninės – homogeninės – darbai beveik panašūs, nariai turi panašius sugebėjimus. Kolegų komanda.
Homogeninės – heterogeninės – darbai beveik panašūs, nariai turi skirtingus sugebėjimus. Mokymosi komanda.
Heterogeninės – homogeninės – daromi daug įvairių darbų, nariai turi panašius sugebėjimus. Specializuota kolegų komanda.
Heterogeninės – heterogeninės – daroma daug įvairių daformalios komandos ar grupės yra sukuriamos sąmoningai joms skiriamos užduotys, kad pjos savo nariams suteikia pasitenkinimo, padėties ir saugumo jausmą. Didelėse organizacijose neformalios grupės suteikia darbuotojams galimybę pasidalyti džiaugsmais ir rūpesčiais, jos patenkina žmogaus draugystės, paramos ir saugumo poreikius.
Neformalios grupės padeda savo nariams komunikuoti. Neformalių grupių nariai sužino apie jiems aktualius dalykus savo neformaliais ryšių kanalais, kurie dažnai papildo formalius.
Neformalios grupės padeda spręsti problemas, jos gali padėti sergančiam ar pavargusiam darbuotojui, arba sugalvoti būdformavimas. Nariai nelabai žino savo vaidmenis, taisykles ir ko jie tikisi. Nariai sužino, koks elgesys yra priimtinas, nustato esmines ir neesmines (pagrindines ir šalutines) darbo taisykles. Šis etapas – orientacijos ir aklimitizacijos (prisitaikymo) laikotarpis.
Audra. Nariai nesutaria dėl tikslų ir asmenybių. Nariai dažnai priešiškai nusiteikę ir stengiasi pasipriešinti pagrindiniams taisyklėms nustatytoms formavimosi etapo metu.
Normalizavimasis. Sutariama dėl darbo stiliaus, sukūriamos jo sistemos. Šiame etape yra sprendžiami konfliktai, pradeda atsirasti vienybė. Dalyvauja visa grupė, o ne keletas balsingesnių narių. Nariai pradeda reikšti asmeninę nuomonę, klostosi artimi santykiai. Kai kurios komandų normos yra bendros visai visai visuomenei (pagalba).
- Microsoft Word 22 KB
- 2012 m.
- 8 puslapiai (2519 žodžiai)
- Universitetas
-