Komandinis darbas


Komandinio darbo įgūdžiai kursinis darbas. Referatas heterogenines grupes. Individo santykis komandoje. Darbas komandose, namų darbas.

Grupės ir komandos skirtumai. Komandos vystymasis. Neformalios komandos pagrindinės funkcijos (e). Komandos normos. Komandų vidaus konfliktai (paradoksais). Komandos sutelktumas. Efektyvi komanda (e). Individas ir komanda (e). Individo pozicija komandoje. Santykiai komandoje. Santykių ribos. Problemos komandos santykiuose. Problemos komandos struktūrose. Problemos su valdžios struktūromis. Vadovavimas komandoje. Vadovavimo problemos. Geras vaidmenų pasiskirstymas. Idėjų pavertimas darbais.

Komanda – žmonių grupė, susitelkusi vienam tikslui ir visus savo įgūdžius panaudojanti tam tikslui pasiekti. (e).

Komanda turi bendrus tikslus ir jos nariai, nors jie ir išlaiko asmenines ir individualias pareigas, dalijasi savo veikla, kad geriausiai atraidos požiūris sako, kad komanda startuoja kaip darbo grupė ir tik vėliau perauga į bendradarbiavimo komandą. Ši idėja suteikia pagrindą prielaidai, kaantrąjį požiūrį geriausiai apibūdina lewis. Jis vadinamas atsitiktiniu. Teigiama, kad komandų tipas priklauso nuo to kam skiriama pirmenybė, o darbo esmė, kad jie iš viso kažką daro. Skiriamasis požymis, tai ką jie veikihomogeninės – homogeninės – darbai beveik panašūs, nariai turi panašius sugebėjimus. Kolegų komanda.

Homogeninės – heterogeninės – darbai beveik panašūs, nariai turi skirtingus sugebėjimus. Mokymosi komanda.

Heterogeninės – homogeninės – daromi daug įvairių darbų, nariai turi panašius sugebėjimus. Specializuota kolegų komanda.

Heterogeninės – heterogeninės – daroma daug įvairių daformalios komandos ar grupės yra sukuriamos sąmoningai joms skiriamos užduotys, kad pjos savo nariams suteikia pasitenkinimo, padėties ir saugumo jausmą. Didelėse organizacijose neformalios grupės suteikia darbuotojams galimybę pasidalyti džiaugsmais ir rūpesčiais, jos patenkina žmogaus draugystės, paramos ir saugumo poreikius.

Neformalios grupės padeda savo nariams komunikuoti. Neformalių grupių nariai sužino apie jiems aktualius dalykus savo neformaliais ryšių kanalais, kurie dažnai papildo formalius.

Neformalios grupės padeda spręsti problemas, jos gali padėti sergančiam ar pavargusiam darbuotojui, arba sugalvoti būdformavimas. Nariai nelabai žino savo vaidmenis, taisykles ir ko jie tikisi. Nariai sužino, koks elgesys yra priimtinas, nustato esmines ir neesmines (pagrindines ir šalutines) darbo taisykles. Šis etapas – orientacijos ir aklimitizacijos (prisitaikymo) laikotarpis.

Audra. Nariai nesutaria dėl tikslų ir asmenybių. Nariai dažnai priešiškai nusiteikę ir stengiasi pasipriešinti pagrindiniams taisyklėms nustatytoms formavimosi etapo metu.

Normalizavimasis. Sutariama dėl darbo stiliaus, sukūriamos jo sistemos. Šiame etape yra sprendžiami konfliktai, pradeda atsirasti vienybė. Dalyvauja visa grupė, o ne keletas balsingesnių narių. Nariai pradeda reikšti asmeninę nuomonę, klostosi artimi santykiai. Kai kurios komandų normos yra bendros visai visai visuomenei (pagalba).

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (2519 žodžiai)
  • Universitetas
  • Komandinis darbas
    10 - 3 balsai (-ų)
Komandinis darbas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/komandinis-darbas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 10:01
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo