Komandos suformavimas Darbas komandoje


Įvadas. Projekto komandos požymiai. Projekto komandos vaidmenys. Projekto komandos vadovo funkcijos. Projekto komandos formavimo etapai. Darbas komandoje. Komandos motyvacija. Konfliktų valdymas. Išvados. Literatūra.

Projekto sėkmė priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau vieną didžiausių reikšmių turi socialinė aplinka, kurioje vykdomas projektas bei žmogiškieji ištekliai.

Žmogiškasis projektų valdymas apima:

Pagrindinis projekto dalyvių struktūrinis vienetas yra projekto komanda. Pasak B. Neverausko ir kt., projekto komanda apibūdinama kaip speciali projekto dalyvių grupė, kuriai vadovauja projekto vadovas. Komanda yra suformuojama tam tikro specifinio projekto rengimui arba jo realizavimui/ įgyvendinimui, o pasibaigus projektui – išformuojama.

Autoriai (Stoner, Freeman, Gilbert, 2000) komanda vadina tinkamai dirbančią grupę, kurios nariai veikia derindami savo veiksmus. Komanda suprantama kaip bendraminčių, puikiai vienas kitą suprantančių, darniai veikiančių darbuotojų būrelis.

Užsienio autoriai teigia, jog komanda yra žmonių grupė, galinti veiksmingai imtis bet kokio darbo, kuriam atlikti ji buvo sukurta (Everard, Morris,1997; Hiellriegel, 2001; Chell,1993; James A. Buckenmyer, 2000).

Projekto komandos ypatybes įtakoja pati projektinio darbo specifika. Projekto komandos tikslas yra per nustatytą laiką atlikti tai komandai paskirtą užduotį.

Asta Savanevičienė ir Violeta Šilingienė išskiria šiuos projekto komandai reikalingus požymius:

Skirtingos kompetencijos žmonės. Skirtingoms užduotims atlikti atitinkamai reikalinga skirtinga kompetencija. Teisingai paskirstant užduotis pagal komandos narių kompetencijas yra pasiekiamas geriausias darbų atlikimo rezultatas.

Bendras tikslas. Jis būtinas tam, kad būtų galima aiškiai nustatyti kiekvieno komandos nario funkciją projekte ir suderinti jo individualų darbą su komandiniu.

Bendravimo būdas. Sėkmingam projekto vystymui turi būti apibrėžti komandos komunikavimo būdai – komandos susirinkimai, kurie turi būti vykdomi tam tikru dažnumu, bei kita papildoma komunikacija tarp atskirų komandos narių ar darbo grupių.

Bendras veiklos planas. Toks išankstinis planas aiškiai apibrėžia, koks yra kiekvieno komandos nario vaidmuo, ką tas narys turi padaryti ir koks jo indėlis turėtų būti siekiant bendro komandos tikslo.

Projekto komandos normos ir vertybės. Projekto komanda dažnai vadovaujasi organizacijoje nusistovėjusiomis taisyklėmis arba suformuoja savas taisykles, nurodančias, koks elgesys ir bendravimo būdas komandoje yra priimtinas, ir koks ne. Ne mažiau svarbios yra ir komandos vertybės, atspindinčios bendrą požiūrį į numatytus tikslus ir uždavinius, jų sprendimą, bendradarbius ir supratimą, kaip kas turi projekte vykti.

Komandinis darbas yra grindžiamas bendradarbiavimu ir tarpusavio pagalba, bet jeigu komandą sudaro tik panašios ar vienodos asmenybės, komandinio darbo efektyvumas gali kristi.

Dalykinė kompetencija dažniausiai tampa vienu svarbiausių veiksnių, nuo kurio priklauso, kokie darbuotojai bus įtraukti į projekto komandą, teigia A. Savanevičienė .

  • Verslas Referatas
  • Microsoft Word 43 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2508 žodžiai)
  • Miglė
  • Komandos suformavimas Darbas komandoje
    10 - 9 balsai (-ų)
Komandos suformavimas Darbas komandoje. (2015 m. Birželio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/komandos-suformavimas-darbas-komandoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 16:44
×