Kombinuoto ciklo elektrinės projektavimas


Kombinuotas ciklas. Garo jegaines ciklas. Kombinuoto ciklo elektrines projektavimas diplominis. Kombinuoto ciklo elektrines referatas. Kombinuoto ciklo elektrines referatai. Kombinuoto ciklo duju turbinos efektyvumo koeficientas. Kombinuoto ciklo elektriniu projektai. Generatoriu skaiciavimai. Kombinuoto ciklo elektrines elektrine dalis. Kaip veikia kombinuoto ciklo elektrine.

Įvadas. Techniniai rodikliai. Finansiniai rodikliai. Elektrinės technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinių režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Techniniai-ekonominiai skaičiavimai (variantų palyginimas). Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Atstojamosios schemos parametrų skaičiavimas. T. J. Srovių skaičiavimas taške k. T. J. Srovių skaičiavimas taške k. Aperiodinės srovės dedamųjų ir smūginių t. J. Srovių skaičiavimas. Bet kurio momento periodinės srovės dedamosios. Aparatų ir laidininkų parinkimo skaičiuojamosios sąlygos. Pagrindinių elektros įrenginių specifikacija. Elektros sistemos režimų skaičiavimas. Dviejų elektros tinklo variantų sudarymas ir įtampų parinkimas. Pastočių transformatorių parinkimas. Galios nuostolių transformatoriuose skaičiavimas. Linijų patikrinimas pagal leistinąją ilgalaikę srovę. Įtampos reguliavimo skaičiavimas maksimaliam ir minimaliam režimams. Mechaninių apkrovų nustatymas. Kritinio tarpatramio ir kritinės temperatūros skaičiavimas. Montažinės kreivės skaičiavimas. Elektrinės ekonominiai rodikliai. Investicijos į projektą. Energijos gamybos kaštai. Ekonominio efektyvumo įvertinimas. Išvados. Literatūra. Grafinės medžiagos išvardinimas.

Kombinuoto ciklo elektrinė yra sudėtingas įrenginys. Joje veikia daug sudėtingų mechanizmų, naudojami įvairių mokslo šakų ir technologijų pasiekimai. Elektros, kaip energijos rūšies ypatybė yra jos gamybos ir vartojimo proceso nenutrūkstamumas. Gamybos ir vartojimo visumą sudaro elektros energetikos sistemos (ees). Elektros energetikos sistemos darbas valdomas keičiant dirbančių įrengimų sudėtį ir jų darbo parametrus. Ees būklę užduoda sistemos elektrinė schema, dirbančių ir rezervinių generatorių savybės, generatorių reguliavimo įtaisų charakteristikos ir naudojamos sisteminės automatikos nustatymai. Pagrindinis darbo tikslas yra gaminti, perduoti į vartojimo vietą ir parduoti vartotojui aktyviąją energiją.

Kombinuoto ciklo elektrinės (kce) technologinis procesas sudaromas derinant mažiausiai du skirtingus darbo agentus turinčius darbo ciklus. Šioje elektrinėje naudojama ne tik vandens garo, bet ir degimo dujų energija, todėl yra įrengtos dujų ir garo turbinos. Kuras (dujos, dizelinas) paduodamas į degimo kamerą, kur kompresoriumi pučiamas suspaustas oras. Karšti degimo produktai nukreipiami į dujų turbiną, kuriai atiduoda savo energiją. Turbina suka kompresorių ir sinchroninį generatorių. Degimo produktų, praėjusių dujų turbiną, šiluma panaudojama vandens garui pašildyti. Garo gamybos technologinė schema: deginimo kuro energija paverčiama į vandens garų energiją katile, kurie priverčia suktis turboagregatą. Be to, garo gamybai ir pašildymui panaudojami karšti dujų degimo produktai iš dujų turbinos. Generatoriai mechaninę sukimosi energiją pakeičia elektros energija.

Paprastai kce yra nedidesnės kaip 25–100 mw galios dujų ir garo turbinos. Dujų turbinos blokas paleidžiamas per 1–2 minutes ir pasižymi dideliu manevringumu, todėl naudojamos pikinei galiai gaminti. Kce naudingumo koeficientas dirbant tik dujų turbinai yra apie 0,3, o dirbant ir garo turbinai – 0. Jei dalis energijos naudojama dar ir šilumos gamybai ir garo tiekimui pramonei bei buiči.

  • Microsoft Word 9370 KB
  • 2011 m.
  • 77 puslapiai (11341 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evaldas
  • Kombinuoto ciklo elektrinės projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kombinuoto ciklo elektrinės projektavimas. (2011 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kombinuoto-ciklo-elektrines-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:35
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo