Kombinuotų dirvos dirbimo agregatų konstrukcijų inovacijos


Įvadas. Kombinuotų kultivatorių sandara. Kombinuotų kultivatorių privalumai ir trūkumai. Kultivatorius „Rollomaximum. Germinatoriai. „Rabe Sturmvogel“ germinatoriai. Kombinuoti skutikai. Išvados. Informaciniai šaltiniai. Priedai.

Šiuo darbu sieksiu išsiaiškinti kombinuotų dirvos dirbimo agregatų privalumus, sužinoti naujausias jų konstrukcijų inovacijas.

Tikslas: Išsiaiškinti kokie yra kombinuoti dirvos dirbimo agregatai ir sužinoti naujausias jų konstrukcijos inovacijas.

Lengvoms dirvoms ruošti sėjai įvairių šalių pramonė gamina kombinuotąsias mašinas - sėklų guoliavietės kultivatorius sudarytus iš lygintuvų, virbalinių ar spyruoklinių akėčių ir, ardelinių volų, kurie ne tik trupina grumstus, bet ir frakcionuoja dirvos daleles, mažesnius dirvos trupinius palikdami ant guoliavietės dugno, o stambesnius grumstelius - paviršiuje.

1 - hidraulinis cilindras agregatui sulenkti į transporto padėtį; 2 - amortizuojančioji volų pakaba; 3 - ardeliniai volai; 4 - akėčios; 5 – lygintuvas; 6 - užkabas; 7 - traktoriaus vėžių purentuvai; 8 – pakabinimo įtaisas.

Kai kuriuose kombinuotuose priešsėjinio dirbimo padarguose, kad į paviršių nebūtų iškeliamos drėgnesnės dirvos dalelės ir neprarastume drėgmės, montuojami beveik statmeni dirvos paviršiui noragėliai. Darbui lengvesniuose priemoliuose šie padargai dažnai komplektuojami su spiraliniais arba ardeliniais volais, kurie ne tik sutrupina grumstus, suspaudžia sėklos guoliavietės dugną, bet ir frakcionuoja dirvą. Kai kuriuose padarguose būna dvi eilės spiralinių volų, tarpusavyje sujungtų grandinine pavara.  Sunkesniuose priemoliuose naudojami kombinuotieji agregatai kartu su dantytaisiais volais. Tačiau visi čia aprašyti kombinuotieji priešsėjinio dirvos dirbimo agregatai palieka vagotą purenamo sluoksnio dugną, todėl pradėti gaminti kombinuotieji agregatai su strėliškais noragėliais, kurie suformuoja plokščią sėklų guoliavietės dugną. Šie agregatai kokybiškai dirba tik tada, kai arimas labai lygus.

Visi kombinuotieji priešsėjinio dirvos dirbimo padargai komplektuojami ne tik su volais, bet ir su 1 - 3 dirvos paviršiaus lygintuvais. Kadangi dirvų paviršius nebūna lygus, siekiant išlaikyti vienodą purenimo gylį, kai kurios firmos kombinuotose priešsėjinio dirbimo padarguose sumontuoja purenimo gylio reguliavimo automatą.

Preciziškas, universalus dirvos dirbimo padargas ruošiant dirvą sėjai. Vienu važiavimu atlieka šiuos darbus: lygina, trupina grumstus, išpurena, sutankina dirvą.

Kombinuoti skutikai, judėdami 16 – 20 km/h greičiu, pjauną dirvą 12 – 15 cm pločio ruoželiais 3 – 10 cm gyliu ir intensyviai maišo, trupina keliamus žemės ir augalų liekanų srautus. Jų kiekviena lėkštė įtvirtinta ant atskiros konsolės, o ne ant bendros ašies, todėl rieda ir kopijuoja dirvos paviršių nepriklausomai nuo gretimų. Lėkštės išdėstytos dviem lygiagrečiomis eilėmis, gale remiasi trupinamaisiais volais, padedančiais išlaikyti nustatytą purenimo gylį. Lėkštės gaminamos įvairaus skersmens ir apkrovos, dažniausiai išgaubtos ir dantytos, gali būti pasukamos 0 – 20 laipsnių kampu ar net vertikaliai pasvirusius. Mažosios (40 – 53 cm skersmens) purena intensyviau, bet greičiau kemšasi augalų liekanomis ir puria žeme. Lygiakraštės, ypač pasvirusios geriau sminga į sukietėjusią dirvą. Įtvirtintos ant guminių ar spyruoklinių amortizatorių lėkštės nebijo akmenuotų dirvų.

  • Microsoft Word 2452 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (2242 žodžiai)
  • Kolegija
  • Modestas
  • Kombinuotų dirvos dirbimo agregatų konstrukcijų inovacijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Kombinuotų dirvos dirbimo agregatų konstrukcijų inovacijos. (2015 m. Lapkričio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kombinuotu-dirvos-dirbimo-agregatu-konstrukciju-inovacijos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 20:32
×