Komenskis ir jo didzioji didaktik


Konspektas komenskis. Komenskis auklejimo tikslas.

Auklėjimo tikslas ir uždaviniai. Pagal „didžiąją didaktiką“ pagrindinis auklėjimo tikslas yra amžinybė, kuri yra pasiekiama per savęs pažinimą (kartu su savim ir aplinkui esančių daiktų), savivaldą ir dievo siekimą. Žmogus turi būti.

Pagal didžiąją didaktiką pagrindinis auklėjimo tikslas yra amžinybė, kuri yra pasiekiama per savęs pažinitai reiškia būti visko tyrinėtoju, pavadintoju ir išskaičiuotoju, Žinoti, mokėti vadinti ir suprasti visa, kas yra pasaulyje.

Pažinti pasaulio struktūrą, gamtos jėgas, laiko pradžią, vidurį ir pabaigą, saulės pasisukimo ir metų laikų pasikeitimus, metų ratus ir žvaigždžių padėtį, gyvulių prigimtį, vėjų jėgas, žmogaus mintis, augalų skirtumus, žvėrių sielas – visa, kas yra paslaptinga ir aišku. Taip pat priklauso amatų mokėjimas, kalbos menas, kad nieko nebūtų neaišku. Nes tik tada žmogus galės vadintis protingu padaru, kada pažins daiktų išmintį.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (324 žodžiai)
  • Universitetas
  • Komenskis ir jo didzioji didaktik
    10 - 2 balsai (-ų)
Komenskis ir jo didzioji didaktik. (2011 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/komenskis-ir-jo-didzioji-didaktik.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 17:20
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo