Komentarų kalbos taisyklingumas ir bendravimo etika internete


Įvadas. Bendravimo etika internete. Kam reikalingi internetiniai komentatoriai? Internetinių komentarų taisyklingumas. Tekstas be lietuviškų simbolių. Gramatines klaidas darantys interneto komentatoriai. Komentaruose dažniausiai vartoja žargonus. Apibendrinimas. Informacijos šaltiniai.


Tačiau šiais, galima sakyti interneto laikais, kuomet turime daugybę įvairiausių tekstu, straipsnių ir net mokslinių darbų jame, atsiranda tokia problema, kai yra nepaisoma kalbos kultūros, internetinės bendravimo etikos nuostatų. Tai daugiausiai atsispindi būtent internetiniuose komentaruose po įvairiausio pobūdžio straipsniais. Pradedant nuo tekstų apie politiką, globalias klimato kaitos problemas ir baigiant straipsniais meilės ar net kulinarijos temomis. Būtent šiai problemai apžvelgti ir bus skirtas šis darbas.

Šiai dienai turime nemažai pavyzdžių, kuomet interneto komentatoriai visiškai nesilaiko šių taisyklių ir grubiai jas pažeidinėja. Nepaiso pačios elementariausios bendravimo kultūros. Nekreipia dėmesio į kito žmogaus nuomonę. Būna, kad netgi svaidosi įvairiais įžeidinėjimais ar grasinimais. Tiesa, tai tik šnekos. Bet kokie tokie grasinimai niekada neišsipildo ir negali išsipildyti, nes visi tie pokalbiai vyksta anonimiškai, be jokios atsakomybės ar įsipareigojimų. Didžioji dauguma visos tos rašliavos yra visiškai niekam tikusi. Tada natūraliai iškyla klausimas, kam išvis reikalingi tie komentatoriai ir jų tekstai?

Prie kiekvieno straipsnio bet kuriame internetiniame naujienų portale ir ne tik, galima rasti skaitytojų komentarų. Deja nesunku pastebėti, kad jie labai dažnai balansuoja tarp bukumo ir atviro noro pakenkti. Pakanka pažiūrėti komentarus po straipsniais apie politiką, televiziją, apskritai visą žiniasklaidą, apie kokią nors šalį Vakaruose, jog pastebėtume, kaip skaitytojai reiškia panieką savo valstybei, žiniasklaidai ar straipsnių autoriams.

  • Kalbos kultūra Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1290 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vincentas
  • Komentarų kalbos taisyklingumas ir bendravimo etika internete
    10 - 1 balsai (-ų)
Komentarų kalbos taisyklingumas ir bendravimo etika internete. (2017 m. Gegužės 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/komentaru-kalbos-taisyklingumas-ir-bendravimo-etika-internete.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:20
×