Komercinai bankai ir jų raida Lietuvoje


Komerciniai bankai ir ju raida lietuvoje. Banku raida lietuvoje. Komerciniai bankai ir ju veikla lietuvoje. Komerciniai bankai ir ju raida. Skaidres apie lietuvos bankus. Komercinis bankas tarptautinių atsiskaitymų tarpininkas. Komercinis bankas- tarptautinių atsiskaitymų tarpininkas.. Komerciniu banku raida ir veikla lietuvoje. Komerciniai bankai lietuvoje 1990. Lietuvos bankai rasto darbas.

Įvadas. Komerciniai bankai. Bankų atsiradimas ir funkcijos. Komercinių banku esmė ir ju raida. Lietuvoje veikentys komerciniai bankai. Komercinių bankų antrinės įmonės. Kaip prižiūrimi komerciniai bankai. Išvados. Naudota literatūra.

Komercinis bankas turi dvejopą tikslą – patenkinti pinigų poreikį pagal pareikalavimą ir taip pat pelningai panaudoti turimus išteklius. Komercinio banko veiklą parodo jo balansas, kuris susideda iš aktyvo ir įsipareigojimų. Aktyvai – tai, kas priklauso bankui, jo turima vertė, Privalomos ir perteklinės atsargos, grynieji pinigai, vertybiniai popieriai, paskolos bei kiti aktyvai. Įsipareigojimai – tai, ką bankas skolingas kitiems subjektams, Čekiniai, taupieji bei terminuotieji indėliai, skolininmasis bei banko kapitalas. 1990 metais priėmus lietuvos bankų įstatymą, pradėjo kurtis bankų sistema. Tai buvo daroma dviem būdais: pertvarkant sovietinius bankus į komercinius ir steigiant naujus privačius komercinius bankus. Bankai sparčiai kūrėsi, nes bankų verslas atrodė labai viliojantis, taip pat dėl aukštos infliacijos buvo didelės palūkanos, kurios žadėjo didelį pelną; bankų steigimas buvo liberalus ir nesuvaržytas. Banko kapitalą sudaro pagrindinis ir papildomas kapitalas. Banko pelnas yra lėšos, kurios lieka iš banko finansinių metų pajamų atskaičius tų metų banko išlaidas ir nuostolių sumas. Bankus gali steigti lietuvos fiziniai ir juridiniai asmenys, įmonės, neturinčios juridinio asmens teisių, bei užsienio bankai, sudarę steigimo sutartį įstatymų numatyta tvarka. Komerciniai bankai atlieka tris pagrindines funkcijas: atsiskaitymų, indėlių priėmimo ir kreditavimo. Bankai platina nuolaidų korteles; taip pat atlieka tarpininkų paslaugas. Bankai klientams siūlo įvairius taupymo būdus ir priima gyventojų indėlius litais ir užsienio valiuta.

  • Bankininkystė Referatas
  • Microsoft Word 40 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (4850 žodžiai)
  • Justina
  • Komercinai bankai ir jų raida Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Komercinai bankai ir jų raida Lietuvoje. (2012 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/komercinai-bankai-ir-ju-raida-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:27
×