Komercinė teisė


Komercine teise konspektas. Civiline ir komercine teise. Komercines sutarties pozymiai. Kuo skiriasi verslo teise nuo komercines teises. Komercinė teisė mokslo darbai. Verslo teise konspektas nekilnojamo turto sutartis. Asmens veiksnumo atstatymas. Komercinės teisės temos. Komercines teises pozymiai. Dalinis subjektiskumas.

49 klausimai - atsakymai komercinės teisės tema. Kuo skiriasi civilinė teisė nuo komercinės teisės? Komercinės teisės požymiai. Kuo kiriasi turtas nuo daikto? Kuo skiriasi privačių asmenų ir viešų juridinių asmenų pelno paskirstymas. Kas sudaro subjektiškumo turinį? Pagal veiksnumo apimtį į ką skirstomi fiziniai asmenys. Įmonę supranta kaip? Kokie juridinio asmens požymiai. ? Pagal subjektiškumo apimtį į ką skirstomi juridiniai asmenys. Kokia bus pasekmė kai juridinis asmuo užtikrins sutartį laidavimu kai steigimo dokumentuose tai dradžiama? Kokiu veiksmų negali atlikti įmonė turinti bendrąjį subjektiškumą. Kuo skiriasi imperatyvi teisės norma nuo dispozitivios teisės normos?

Komercinė teisė tai civilinės teisės dalis ir tai yra pelno siekimas atliekant nuolatinius veiksmus (nuolatiniai veiksmai, Pirmais metais asmuo pardavė žemę, antrais butą. , mokesčių inspekciją jį pripažins komercinės teisės subjektu ir privers mokėti pelno mokestį). Civilinė teisė apima turtinius santykius, neturtinius santykius susijusius su turtiniais (nuo asmens gebėjimo sukurti daiktą) ir neturtinius santykius nesusije su turtiniais (garbė, pavadinimas, orumas).

Yra ir kitas požiūris, kad komercinė teisė yra atskirta nuo civilinės teisės, Savarankiška teisės šaka. Skirsis ir reglamentavimas ir subjektai. Kom. Teisės subjektas tdaiktas – tai materialus pasaulio dalykas. Turtas – daiktai, vertybiniai popieriai, pinigai, teisės ir pareigos. Nekilnojamas turtas – tai nekilnojami daiktai, bei teisės gauti pelną tai visų juridinių asmenų tikslas, tačiau skiriasi jo paskirstymas. Privatūs asmenys pelną naudveiksnumas, kuris atsiranda nuo 18 metų. Tai galėjimas įgyvendinti savo veiksmais civilines teises ir pareigas. Veiksnumo išimtis: 16 metu sudarius santuoką (civilinė ir bažnytinė santuokos lygiaverčios, niuansas – bažnytinė santuoka įsigalios tuo momentu, kai dokumentai apie ją bus pristatyti civiliniam metrikacijos bneveiksnus. (a) pilnamečiai teismo sprendimu pripažinti neveiksniais dėl psichinės ligos ar silpnaprotystes, tokiu atveju skiriama globa. Atstatyti veiksnumą į teismą negali kreiptis pats neveiksnus asmuo. (b) nepilnamečiai iki 14 metų. Jie gali sudaryti smulkius buitinius sandorius ir už juos atsako įstatiminiai atstovai (tėvai, globėjai. ).

Ribotai veiksnus. Teismo sprendimu apribotas veiksnumas. Tokiem asmenims skyriama rupyba (apribojimai dėl alkoholio, rūkymo). Gali sudaryti tik smulkius buitinius sandorius, dėl veiksnumo atstatymo į teismą jie gali kreiptis patys. (a) nepilnamečiai nuo 14 iki 1turintis bendrąjį (universalu) subjektiškumą. Jį turi privatūs juridiniai asmenys ir jie gali sudaryti bet kokias sutartis nepriklausomai nuo to kas numatyta steigimo dokumentuose, dėl to tikslas steigimo dokumentuose apibūdinamas siarai.

Turintis dalinį (specialųjį) subjektiškumą. Jį turi viešiejį juridiniai asmenys, kurie gali sudaryti sutartis, kurios numatytos steigimo dokumentuose, todėl jų tikslai steigimo dokumentuose apibūdinami aiškiai nurodant veiklos sritį ir rūšį.

Kokia bus pasekmė kai juridinis aji gali sudaryti bet kokias sutartis išskyrus tas, kurios prieštarauja imperatyvioms įstatymų normoms, viešajai timperatyvi – tai privaloma elgesio taisyklė, kuri nustatyta įstatyme.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2010 m.
  • 6 puslapiai (1596 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Komercinė teisė
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Komercinė teisė. (2010 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/komercine-teise.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 00:11
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo