Komercinio Swedbank banko finansinės priemonės analizė


Įvadas. Bendra informacija apie bankinę sistema Lietuvoje. Ab “Swedbank” istorija. Ab “Swedbank” vizija, misija, tikslai. Ab banko „Swedbankas“ teikiamų paslaugų ir produktų apibūdinimas. Indėliai ir jiems būdingos savybės. Naujausi statistiniai duomenis apie indėlius bankuose. Išvados. Literatūtos sarašas.

Pažvelgus į praeitį pastebime, kad šiuolaikinė visuomenė yra labai pasikeitusi .Tai įtakojo mokslas, globalesnis požiūris, siekis neatsilikti nuo kitų ekonomiškai stipresnių šalių. Atkūrus nepriklausomybę Lietuvoje pradėjo formuotis laisva politinė visuomenė, galimybė laisvai kurti savo verslą ir tobulėti. Todėl per šiuos nepriklausomos Lietuvos metus įvyko daugybė pokyčių ne tik iš siocialinės, bet ir ekonomikės pusės.

Šiuolaikinis suaugęs žmogus neįsivaizduoja savo gyvenimo be banko atliekamų paslaugų. Tai galimybė savo santaupas saugiai padėti į banką ir taupyti ateičiai, o už tai gauti palūkanas.

Šiandieninę Lietuvos bankininkystės sistemą sudaro bankai bei organizacijos, specializuojančios į tam tikros srities bankinių operacijų teikimą (kreditų unijos, greitųjų paskolų bendrovės). Šalies bankinėje sistemoje didžiausią įtaką turi Lietuvos centrinis bankas bei stambūs komerciniai bankai. Vienas iš tokių paminėtinų komercinių bankų – „Swedbank“. Šis bankas turi didžiausią, gerai išplėtotą padalinių tinklą Lietuvoje. Remiantis 2014 m. gruodžio mėn. duomenimis Lietuvoje veikia 68 „Swedbank“ padaliniai, aptarnaujantys 89 000 verslo ir 2 mln. privačių klientų, kurių 1,6 mln. naudojasi elektronine bankininkyste. Šiuo metu organizacijoje dirba 1953 darbuotojai. „Swedbank“ reikšmingumą Lietuvos bankinėje sistemoje įrodo tai, kad 2009 metais organizacija pripažinta pirmaujančia Lietuvos finansų sektoriuje, geriausiu banku šalyje. Toks įvertinimas buvo suteiktas po įtakingo tarptautinio verslo ir finansų žurnalo „Global Finance“ atlikto kasmetinio Vidurio ir Rytų Europos finansinių institucijų tyrimo „Geriausi augančių rinkų bankai“. Kiekviena įmonė ar organizacija, išnaudodama savo vidinius resursus bei sukauptą ekonominį potencialą, nuolatos siekia organizacijos plėtros, augimo. Lietuvoje „Swedbank“ savo veiklos plėtrą įgyvendina nuolatos bei kryptingai. Organizacijai (įmonei) itin svarbu turėti aiškų tikslą bei strategiją, kurios aiškiai bei tvirtai laikantis organizacija pasieks laukiamų rezultatų.

Padalinių tinklas yra plačiai pasiskirstęs po visą Lietuvą, kiekvienoje rajono savivaldybėje veikia mažiausiai po vieną klientus aptarnaujantį padalinį. Didžiausiuose Lietuvos miestuose padalinių skaičius yra žymiai didesnis nei mažesniuose Lietuvos miestuose. Vilniuje šiuo metu veikia 24 banko padaliniai, Kaune – 8 padalinių, Klaipėdoje – 6padaliniai.

Nuolatinis tikslų siekimas organizaciją motyvuoja nesustoti, vykdyti ieškojimus savyje, savo struktūroje, išnaudoti visą turimą potencialą veiklų gerinimui. AB „Swedbank“ yra išsikėlusi vieną, tačiau stiprų tikslą – skatinti stiprią ir tvarią daugelio gyventojų ir įmonių finansinę padėtį. Šį esminį banko tikslą galima išskaidyti į smulkesnius, labiau apibrėžtus tikslus:

Vizija yra stipriai orientuota į ateitį. AB „Swedbank“ numačiusi tokią organizacijos viziją – sudaryti galimybes gyventojams, įmonėms ir visuomenei augti. Organizacija pabrėžia, kad ji siekia ne vien tik minėtų šalies struktūrų finansinio augimo, bet organizacijai itin svarbu būti patikima, skaidria, atsakinga klientų atžvilgiu.

Misija – „Swedbank“ misiją galima sugretinti su anksčiau minėtu tikslu – skatinti stiprią ir tvarią daugelio gyventojų ir įmonių finansinę padėtį. Tai yra pagrindinis organizacijos tikslas, kuris yra ilgalaikis bei nusakantis organizacijos buvimo prielaidą.

  • Microsoft Word 1118 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2904 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasius
  • Komercinio Swedbank banko finansinės priemonės analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
Komercinio Swedbank banko finansinės priemonės analizė. (2015 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/komercinio-swedbank-banko-finansines-priemones-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 21:59
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo