Komercinis bankas - Swedbank


Įvadas. Švedijos įsteigta įmonė veikianti Lietuvoje – swedbank. Swedbank‘o istorija. Banko teikiamos paslaugos. Swedbank‘o padaliniai. UAB ,,Swedbank“ filialo „Swedbank lizingas“ apyvartos pokyčiai 2009-2015 metais. Banke esantys veiklos apribojimai. Konkurenciniai pranašumai bei konkurentai. Swedbank‘o socialiai atsakinga veikla. Išvados. Literatūrinis sąrašas.


Visame pasaulyje svarbų vaidmenį ekonomikoje vaidina įvairių rūšių bankai: Centriniai bankai, komerciniai ir kitokie bankai. Tačiau, Lietuvoje yra sklandžiai veikiančių ir puikiai įsitvirtinusių bankų, kuriuos įsteigė Lietuvos teritorijoje kitos valstybės. Daugiausiai Lietuvoje yra įsteigta skandinaviškos kilmės šalių bankai, kaip : SEB, Swedbank, Dnb ir kiti komerciniai bankai.

Dauguma lietuvių, o ypač jaunimo tarpe galima išgirsti, kad jie naudojasi Swdbank‘o teikiamomis paslaugomis bei konsultacijomis. Taip yra, nes jiems atrodo patikimiausias bankas dėl daugybė priežasčių. Viena iš jų, kad Swedbank‘as yra laikomas Švedijos banku. Šios šalies bankai yra laikomi vieni iš patikimiausių bankų visoje pasaulio rinkoje. Taip pat, jis savo klientams pateikia platų siūlomų paslaugų pasirinkimą. Antra vertus, jis yra patikimiausias norint pradėti verslą, nes jis pakonsultuos bei suteiks reikiamą pagalbą, jei klientas neturės reikiamų lėšų, kurių reikalauja norima įgyvendinti idėja. Todėl, Swedbank‘ui atitenka didelis vaidmuo tarp kitų bankų esančių Lietuvoje, bet prisideda prie šalies ekonominio stabilumo ir suteikia papildomų darbo vietų gyventojams, kurie turi išsilavinimą ar atitinkamą kvalifikaciją, kad galėtų dirbti banko sektoriuje.

Taigi, Swedbank‘as yra laikomas vienu iš stipriausių bankų ne tik Švedijoje, bet ir Lietuvoje bei kituose Baltijos šalyse.

Savarankiškai ,Hansabank” pradėjo veikti po metų: 1992 metais. Metams einant, 1995 metais jis buvo įsteigtas ir Lietuvoje bei veikė “Hansabank” vardu. Tačiau, tikroji banko veikla prasidėjo 1996 metais, kai buvo įkurta „Hansa lizingo“ bendrovė. 1999 metais, Lietuvos sostinėje, Vilniuje buvo atidarytas pirmasis visoje šalyje ,,Hansabanko“ skyrius. ,, Hansabanko“ didžiausias žingsnis siekiant įsitvirtinti šalies rinkoje buvo žengtas, kai visa banke veikianti grupė pradėjo derybas su Valstybės turto fondu. Derybos vyko dėl Lietuvos taupomojo banko privatizavimo. Tuo metu, Lietuvos taupomasis bankas buvo laikomas vienas iš didžiausių Lietuvoje veikiančių bankų bei jo padalinių. Todėl, daugelį lietuvių sukrėtė žinia, kad jį panoro nusipirkti Estijos bankas ,,Hansabank“, tuo metu buvo valdomas Švedijos. 2001 metais Hansabankas bei Lietuvos valstybės turto fondas pasirašė sutartį, kurioje buvo teigiama, kad 90,73% AB Lietuvos taupomasis banko (LTB) akcijų paketo priklausančio Lietuvos Respublikai yra parduodama ,,Hansabankui“. Taip pat, metų pabaigoje Lietuvos taupomasis bankas buvo reorganizuotas, tai reiškia, kad jis buvo pertvarkytas iš naujo. Jis buvo sujungtas su ,,Hansabanku“ ir šalies viduje pradėjo veikti naujas bankas , pavadinimu - ,,Hansa – LTB“. Tačiau, tai truko neilgai, nes po poros metų pavadinimais buvo pakeistas į ,,Hansabankas“.

2009 metais Lietuvoje savo veiklą AB ,,Hansabanko“ grupės narys pradėjo tęsti, kaip nauju pavadinimu : Swedbank. Tačiau, kartu su banku juridinius pavadinimus privalėjo pasikeisti ir banko dukterinės įmonės. Tačiau, kas liečia darbo rinką tai, kaip ir seniau, taip ir dabar lietuviam besimokančiam finansų, verslo, informacinių technologijų bei kituose moksluose, geidžiamiausia darbo vieta išlieka Swedbank‘as. Tai reiškia, kad jis patenka ne tik į lyderio poziciją tarp kitų bankų, bet ir esama didžiausia konkurencija tarp darbdavių, kurie nori dirbti būtent šiame banke.

Komercinis bankas – Swedbank‘as teikia įvarias paslaugas savo klientams, kurie yra tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys. Tokiu būdu bankas gali jaustis stabiliai tarp kitų bankų, su kuriais tenka konkuruoti rinkoje. Taip yra, nes asmuo rinkdamasis banką , pirmiausiai atsižvelgia kokias paslaugas jis teikia, kuo jis pranašesnis už kitus bankus, kokie yra jo pliusai bei minusai.

  • Bankininkystė Referatas
  • Microsoft Word 121 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3289 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modesta
  • Komercinis bankas - Swedbank
    10 - 3 balsai (-ų)
Komercinis bankas - Swedbank . (2017 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/komercinis-bankas-swedbank.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 15:33
×