Komercinių bankų operacijos


Komerciniu banku funkcijos ir operacijos. Lietuvos komerciniu banku funkcijos ir operacijos. Bankų vaidmuo finansų rinkoje. Komercinio banko operacijos. Banko aktyvines operacijos. Kreditavimo organizavimo pagrindai. Lietuvos komerciniu banku funkcijos ir operacijos referatas. Komercinio banko nuosavo kapitalo funkcijos. Banku nuosavas kapitalas ir jo funkcijos. Komerciniu banku atsiskaitymu operacijos.

Finansų sistema ir jos vaidmuo ekonomikoje. Finansinės priemonės. Finansų rinkos. Finansų įstaigos bei institucijos. Finansų sistemos veikimo motyvai. Besikeičiantis komercinių bankų vaidmuo finansų rinkose. Komercinių bankų pasyvų klasifikavimas. Bankų nuosavas kapitalas ir jo funkcijos. Pirmo ir antro lygio kapitalai. Kapitalo pakankamumas ir jo rodikliai. Indėliai, jų rūšys. Sąskaitų rūšys. Hibridinės sąskaitos. Indėlių multiplikacija. Indėlių draudimo sistema. Korespondentinės sąskaitos. Skolinimasis tarpbankinėje rinkoje ir centriniame banke. Aktyvinės bankų operacijos. Jų grupavimas. Pinigai kasoje. Paskolų klasifikavimo požymiai. Kreditavimo principai, metodai ir paskolinės sąskaitos. Paskolų grąžinimo užtikrinimas: turto įkeitimas, garantijos, laidavimai ir draudimas. Kreditavimo organizavimo pagrindai. Skolininkų kreditavimo įvertinimas. Paskolų sutartys. Vekselių diskontas ir įkeitimas. Prekinės paskolos. Investicijos. Išperkamoji nuoma, faktoringas ir forfeitingas. Komiso operacijos (nebalansinės operacijos). Jų esmė ir rūšys. Atsiskaitymų negrynaisiais pinigais dokumentai ir formos. Komercinių bankų operacijų naujovės. Mokslo ir technikos revoliucijos poveikis bankų operacijų technikai. Naujos informacinės technologijos bankininkystėje. Bankų likvidumas, jį lemiantys veiksniai. Bankų likvidumo atsargos. Bankų likvidumo reguliavimas: tikslai ir priemonės. Bankų likvidumo pasikeitimo dabartinėmis sąlygomis priežastys. Bankų pelnas ir jo šaltiniai. Pelno paskirstymas. Universalus bankas – ateities bankas. Naujos komercinės bankininkystės užduotys, įvertinant globalizaciją bei informacinių technologijų vystymąsi. Stipriosios ir silpnosios europos bei amerikos komercinių bankų veiklos pusės. Šiuolaikinės komercinės bankininkystės strategijos variantai.

VŽ priedas „Investicija“, Nr. 1, 2003 m. vasaris, redakcijos žodis.

Šio įstatymo 25 straipsnis skelbia: Bankas turi teisę atlikti šias operacijas:

Europos Sąjungos (ES) narių vyriausybės susitarė, kad keisis informacija apie šalyje nereziduojančius bankų indėlininkus ir kaip apmokestins užsienyje laikomas santaupas. Taip stengiamasi skatinti visapusišką bankų sektoriaus skaidrumą ir užkirsti kelią mokesčių vengimui bei apgavystėms. 2003 m. sausio 21 d. ES finansų ministrai Briuselyje pasiekė ilgai lauktą kompromisą, tačiau juo, deja, neužtikrinamos visoms ES šalims vienodos sąlygos. Susitarta, kad 12 ES šalių keisis informacija apie jų piliečių sąskaitas užsienio bankuose, tuo norima pasiekti, jog visi indėlininkai mokėtų mokesčius už indėlių palūkanas. Liuksemburgui, Austrijai, Belgijai, Šveicarijai ir kai kurioms kitoms lengvatinių mokesčių režimus taikančioms Europos teritorijoms padaryta išimtis – jos neprivalės atskleisti informacijos apie užsienio piliečių sąskaitas. Tačiau joms teko susitaikyti su reikalavimu apmokestinti šiose šalyse užsieniečių indėlių palūkanas, o gautas pajamas pervesti į ES šalių, kuriose indėlininkai reziduoja, biudžetus. Ši tvarka užtikrins, kad Europos Sąjungos piliečiai mokėtų mokesčius nuo pajamų, gautų iš kitose šalyse laikomų santaupų. Šio tikslo ES šalys siekė bemaž keturiolika metų, nuo pat 1989 m., kai buvo pateiktas pirmasis pasiūlymas, kaip to pasiekti. Liuksemburgas, Austrija, Belgija jau anksčiau aktyviai priešinosi mėginimams susitarti šiuo klausimu ir dabar išsikovojo teisę išsaugoti savo bankų indėlininkus paslaptyje, kol šios nuostatos neatsisakys pati Šveicarija. Tačiau šalys sutiko nuo 2004 m. apmokestinti pajamas iš santaupų 15%, 2007 m. – 20%, o nuo 2010 m. – 35% mokesčiu. Su tokiomis sąlygomis iš esmės sutiko ir ne ES narė Šveicarija. Skaičiuojama, kad jos bankų sąskaitose laikoma apie 3 trln. EUR indėlių. Analitikai teigia, kad anonimiškumo siekiantys ES gyventojai vis tiek ras, kur paslėpti savo pinigus, nors ir sutinka, jog nuo dalies pinigų slaptumo skraistė bus nuplėšta. Sprendimas palies daug ES gyventojų. Skaičiuojama, kad vien Vokietijos gyventojų santaupos užsienyje sudaro per 300 mlrd. EUR.

Didžioji lėšų dalis - 364,8 mln. litų - sukaupta nuo 1997 metų veikiančiame Indėlių draudimo fonde, o 3,4 mln. litų - nuo 2002-ųjų vidurio veikiančiame Įsipareigojimų investuotojams draudimo fonde. Iš 300,6 mln. draudimo įmokų, kurias sumokėjo bankai, daugiausia - 135,8 mln. litų - beveik per septynerius metus į Indėlių draudimo fondą sumokėjo "Hansabankas", 100,5 mln. litų - Vilniaus bankas, 30,3 mln. litų - "Nord/LB Lietuva", 14,8 mln. litų - "Snoras". Kredito unijos nuo 2001 metų sumokėjo 253,9 tūkst. litų, iš jų daugiausia - Pakruojo ūkininkų (24,9 tūkst.), "Ūkininko viltis" (24,8 tūkst.), "Šilutė" (17 tūkst.), "Vievio taupa" (14,1 tūkst. litų).

Lietuvos banko valdyba 2001 m. birželio 28 d. nutarimu Nr. 114 patvirtino šiuos iki šiol galiojančius banko veiklos riziką ribojančius normatyvus:

Naujoje kapitalo sutartyje kapitalo pakankamumo skaičiavimo metodologija bus daug lankstesnė ir tikslesnė vertinant bankų prisiimamą kredito riziką. Ji įpareigos bankus turėti pakankamai kapitalo ne tik kredito bei rinkos rizikoms, bet ir operacinei rizikai amortizuoti.

Kredito rizikai vertinti siūlomi du metodai: standartizuotas, kuris yra modifikuota dabartinio vertinimo metodikos versija, ir naujas - vidiniais reitingais grindžiamas metodas. Manoma, kad standartizuotas metodas pasidarys jautresnis rizikai, nes atsisakoma anksčiau naudoto klubinio principo nustatant rizikos svertus. Bankams siūloma naudotis išorinių reitinguotojų vertinimais.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 85 KB
  • 2016 m.
  • 22 puslapiai (13549 žodžiai)
  • Komercinių bankų operacijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Komercinių bankų operacijos. (2011 m. Rugpjūčio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/komerciniu-banku-operacijos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:37
×