Komercinių bankų teikiamos garantijos


Finansų referatas. Įvadas. Banko garantija. Banko garantija pagal Civilinį kodeksą. Apie komercinių bankų teikiamas garantijas. Paprastos ir banko garantijos skirtumas. Banko garantijų ypatumai. Pagrindiniai banko garantijų bruožai. Banko garantijų privalumai ir trūkumai. Bankų teikiamų garantijų klasifikavimas. Garantijų rūšys. Tarptautinė banko garantija. Banko garantijos suteikimo sąlygos. Pagrindinės banko garantijos suteikimo sąlygos. Banko garantijų įforminimas. Banko garantijos pasibaigimas. Banko garantijos rizikos. Išvados. Literatūros sąrašas.


Derantis, sudarant įvairias sutartis, mes visada rizikuojame, juk viena iš derybų šalių gali atsisakyti vykdyti savo įsipareigojimus. Dėl tokių sprendimų (kai kuriais atvejais) rezultatas gaunasi neigiamas, pavyzdžiui, finansinis nuostolis. Tokiose situacijose apsisaugoti padede banko garantija. Garantijos pagalba galima lengvai patvirtinti gebėjimą mokėti, įsipareigojimų vykdymą bei savo sąžiningumą. Banko grantija, viena vertus, yra įrankis, kuris sustiprina kreditoriaus įsipareigojimus, bei patenka į dokumentinių operacijų sferą, kita vertus – tai produktas, paskola, kuri vis dažniau naudojama praktikoje.

Temos aktualumas. Viena iš pagrindinių tiek nacionalinio, tiek tarptautinio verslo varomųjų jėgų, siekiant sėkmingo bendradarbiavimo tarp šalių, yra tinkamas atsiskaitymas už pateiktas prekes ir paslaugas. Abiejų šalių pagrindinis tikslas yra kuo sklandžiau įvykdyti prekių ar paslaugų pinigų mainus. Tačiau egzistuoja daug pašalinių veiksnių, ypač tarptautiniu mastu, kurie gali paveikti atsiskaitymo eigą, dėl ko viena iš sandorio šalių gali patirti nuostolius. Kad to būtų išvengta yra taikomos įvairių rūšių garantijos. Mokėjimo, pasiūlymo, avanso ir kitos banko siūlomos garantijos vis labiau populiarėja. Jos laikomos papildomais būdais apsaugoti ir apdrausti sandorius, kuries yra dalimi finansų rinkos. Banko garantijos šiandien tampa vis labiau naudojamu finansiniu įrankiu.

Darbo tikslas – abibūdinti komercinių bankų teikiamas garantijas, jų savybes, klasifikaciją bei kitus aspektus.

Uždaviniai:

1.Išsiaiškinti, kas yra banko garantija;

2.Pateikti banko garantijos pagrindinius bruožus;

3.Apibūdinti banko garantijų rūšis;

4.Apžvelgti pagrindines banko garantijos suteikimo sąlygas;

5.Išsiaiškinti, kokios gali būti banko garantijos rizikos.

  • Finansai Referatai
  • 2015 m.
  • Ernesta
  • 19 puslapių (3592 žodžiai)
  • Kolegija
  • Finansų referatai
  • Microsoft Word 59 KB
  • Komercinių bankų teikiamos garantijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Komercinių bankų teikiamos garantijos. (2015 m. Vasario 07 d.). http://www.mokslobaze.lt/komerciniu-banku-teikiamos-garantijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 02:05