Komiksai referatas


Komiksai – svarbi kultūros forma. Komiksu skaidrės. Apie komiksus isvada. Komiksai kulturos forma. Kursiniai komiksas. Komiksai skaidres.

Įvadas. Kas yra komiksas? Komiksų istorija. Apie lietuviškus komiksus, išleistus nuo nepriklausomybės atgavimo. Vaizduotė ir žaidimas. Komiksas kaip medija. Išvados.

Lietuviškieji komiksai išsiskiria įvairiu turiniu bei funkcijomis. Vieni iš jų atveria tolimas erdves, kiti- tik kažkokį siaurą epizodą, tarsi įsileisdami skaitytoją į tam tikrą savo „gyvenimo“ atkarpą. Kartais skaitytoją stengiamasi įjungti į nuotykių eigą, dalyvauti žygiuose ir pokalbiuose, o kartais pastarasis paliekamas stebėtojo vietoje. Visa tai priklauso nuo piešinėlių serijos autoriaus kūrybinio užmanymo: jis formuoja laiką ir erdvę, pasirenka grafines išraiškos priemones, mintį, kurią nori perteikti. Piešinėliams skiriamas didelis dėmesys, tačiau ne visada pavyksta juos aiškiai atskleisti: tą lemia mažas pastarųjų formatas. Vaikiškų knygelių paveikslėliai apsiriboja pagrindinėmis detalėmis, būtinomis turiniui atskleisti. Jie spalvingi, judrūs, derina tarpusavyje ekspresyvią kalbą ir vaizdą. Suaugusiųjų komiksai skiriasi menine išraiška. Jie labiau artimesni tikriems meno kūriniams: ieškoma spalvų santykio kokybės, emocinis krūvis perduodamas ne tik vizualia ekspresija, bet ir psichologiniu poveikiu bei statika, ramybe. Čia detalės tampa istorijų turinį provokuojančiais elementais. Jos ne tik formuoja aplinką, bet ir aiškina veikėjų charakterius.

Komiksas- tai medija, suteikianti galimybę išsakyti, o iš kitos pusės- galimybę išgirsti. Būtent dėl to komiksus dar vadina mokymo įrankiu, nes jie skatina iš jų pasimokyti, jų vizualiniai ir lingvistiniai elementai teikia skirtingo estetinio patyrimo. Per pieštinį pasakojimą aktualizuojasi autoriaus ir skaitytojo ryšys, kur pastarojo jausmai ir mąstymas taip pat turi reikšmę. Komiksai aktyviai veikia abu žmogaus smegenų pusrutulius, todėl jie gali būti suvokiami tik per asmeniškumo prizmę. Jie yra nacionalinės kultūros šaltinis, visada atspindintis žmonių išgyvenimus, poreikius, tradicijas. Būtent dėl to svarbu žinoti, kas apie ką rašo ir kas tai skaito.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (4404 žodžiai)
  • Asdf
  • Komiksai referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Komiksai referatas. (2012 m. Balandžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/komiksai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 18:02
×