Komiksai svarbi kultūros forma. Kalbėjimo įskaitos potemė su planu


Kalbejimo plano pavyzdys. Kalbejimo planas pavyzdys. Kalbejimo iskaitos planas. Komiksai – svarbi kultūros forma. Lietuviu kalbejimo plano pavyzdys. Kalbejimo planas. Lietuviu kalbos iskaitos kalbejimo planas. Iskaitos planas. Kalbejimo plano rasymas. Lietuviu kalbos kalbejimo plano pavyzdys.

Komiksai – svarbi kultūros forma. Argumentuotai pritarkite šiai minčiai arba ją paneikite. Kalbėjimo potemė 2012m. su planu. Įžanga, dėstymas, išvados.

Komiksai atsirado prieš šimtmetį amerikietiškų laikraščių geltonuosiuose puslapiuose. Būtent karikatūros ir buvo komiksų eros užuomazga. Dažnai nutikdavo taip, kad norint parodyti kokį nors įvykį karikatūroje, neužtekdavo vieno piešinėlio, todėl dailininkas nupiešdavo kelis. Iš lietuviškų tokio tipo karikatūrų geriausiai yra žinomi "paršiuko čiuko nuotykiai". Kaip tradicija, tokie piešinėliai būdavo linksmi, juokingi, komiški. Būtent iš angliško žodžio "comic" ir kilo komikso pavadinimas. Comics - iš pradžių reiškė tik juokingus piešinėlius, tačiau dabar komikso vertė ir prasmė visiškai pasikeitė. Taigi, ar šiandien komiksai yra svarbi kultūros forma?

Vilniaus knygų mugėje pristatytas ypatingai svarbus komiksų kultūros įvykis lietuvoje ir vienas sėkmingiausių pasakojimų apie holokaustą pasaulyje - amerikiečių autoriaus arto spiegelmano grafinis romanas "maus". Knyga yra pelniusi prestižinę pulitzerio premiją, išversta į 20 kalbų, studijuojama universitetuose bei mokyklose. „santūrus, jaudinantis ir paprastas triumfas. Neapibūdinamas ir neįmanomas išreikšti geresne forma nei komiksai“; „mažais paveikslėliais papasakotas epas“; „sukrečiantis meno kūrinys“ - 9 dešimtmetyje pasirodžius romanui rašė didžiausi jav dienraščiai.

Po daugiau nei dvejų dešimtmečių pasaulinį pripažinimą pelnęs grafinis romanas pasiekė ir lietuvos skaitytoją. 20 a. Aštuntajame dešimtmetyje jav literatūroje išryškėjo „antrosios kartos“ bandymai suvokti holokausto patirtį.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (714 žodžiai)
  • Mokykla
  • Komiksai svarbi kultūros forma. Kalbėjimo įskaitos potemė su planu
    10 - 1 balsai (-ų)
Komiksai svarbi kultūros forma. Kalbėjimo įskaitos potemė su planu. (2012 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/komiksai-svarbi-kulturos-forma-kalbejimo-iskaitos-poteme-su-planu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:33
×