Kompiuterinė grafika referatas


Įvadas. Kompiuterinė grafika. Kompiuterinės grafikos tipai, jų privalumai ir trūkumai. Vektorinė ir rastrinė grafika. Grafinių objektų vaizdavimo ypatumai. Spalvų modeliai ir spalvų rėžimai. RGB spalvų modelis. CMY ir CMYK spalvų modeliai. HSV ir HLS spalvų modeliai. Grayscale spalvų modelis. YUV ir YIQ spalvų modeliai. AutoCAD sistema, vektorinių objektų projektavimas. Išvados. Literatūros šaltiniai.


Kas yra kompiuterinė grafika, kokios jos rūšys?

Kaip grafikoje naudojamos spalvos, kaip jos kuriamos?

Kompiuterinės grafikos programa, jos galimybės.

Dvimatė grafika yra vienas iš kompiuterinės grafikos tipų, ji pradėta naudoti tik tada, kai buvo išrastas elektroninis vamzdis. Dvimatė grafika turi dvi rūšis, vektorinė ir rastrinė. Rastrinė grafika susideda iš dviejų plokštumoje esančių taškų. Vektorinė grafika susideda iš įvairaus ilgio bei padėties linijų.

Vektorinė grafika susideda iš daug skirtingų linijų, geometrinių figūrų: kvadratai, taškai kreivės, viskas kas remiasi matematinėmis lygtimis.

Vektorinė grafika turi labai daug pliusų, vienas iš jų yra tai, kad galima keisti dydį, o išsaugoto failo užimama vieta praktiškai lieka tokia pati. Taip pat, ši grafika pasižymi lengvu figūrų koregavimu, nes ji yra ne plokščia ir vientisa, pavyzdžiui, yra daug objektų, kurie nepriklauso vienas nuo kito, todėl juos galima atskirti, nors jie gali būti susikirtę ar uždėti vienas ant kito. Ši grafika yra ekonomiškesnė, ji užima labai nedaug vietos, nes yra išsaugomas ne pats piešinys, o tam tikri objektai, pagal kuriuos programa atkuria visa darbą

Vektorinė grafika turi ir minusų, Praktiškai neįmanoma įvykdyti eksportacijos iš rastrinės grafikos į vektorinę. Vektorinės grafikos neužtenka meniškam kūriniui. Tai yra todėl, kad vektorinėj grafikoj viskas aprašoma objektais, kurie yra didesni už pikselį. Negalima skanuoti iškart vektorine grafika ir negalima naudotis filtrais, kaip rastrine.

  • Microsoft Word 102 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1312 žodžiai)
  • Tomas
  • Kompiuterinė grafika referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Kompiuterinė grafika referatas. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuterine-grafika-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 15:00
×