Kompiuterinės braižybos egzaminas: klausimai ir atsakymai


Kompiuterinės braižybos egzamino temos. AutoCAD koordinačių sistemos. Matavimo vienetai. Brėžinio ribos. Grafinių objektų savybės ir jų keitimas. Grafinių objektų vaizdavimo (Zoom ir Pan) būdai. Kampai, atstumai ir postūmiai. Grafinių objektų žymėjimas. Informacinės komandos. Grafinių objektų brėžimas. Atkarpos, kreivės, ir t. T. Tekstas ir jo charakteristikos. Matmenys ir jų stiliai.


charakteringais taškais (Object Snap rėžimas); − nurodyti tašką pagalbinėse tiesėse (Auto Tracking);

Centro žymės Dimension→Center Mark. Pasirinkus komandą, reikia pažymėti reikalingą apskritimą arba lanką

Nurodomieji matmenys Dimension→Leader. Nurodomieji matmenys susieja tekstą (anotaciją) su nubrėžtu grafiniu objektu.

Bloko atributus priskirti galima komanda DDATTDEF atvertame dialogo lange Attribute Definition:

Verify- atributo reikšmė gali būti redaguojama kiekvieno įterpimo metu, pateikiamas paaiškinamasis tekstas;

Preset- atributo reikšmė gali būti redaguojama kiekvieno įterpimo metu, bet paaiškinamasis tekstas nepateikiamas.

Srityje Insertion Point nurodomos atributo įterpimo taško koordinatės: nurodymo įrenginiu (Pick Point<) arba įrašius klaviatūra tekstiniuose laukuose (X,Y,Z).

Srityje Text Options nurodomas teksto išlyginimo būdas (Justification), teksto stilius (Text Style), aukštis (Height<) ir teksto eilučių pasukimo kampas (Rotation).

Atributai gali būti redaguojami komandomis ATTEDIT ir DDATTE, o informaciją apie bloko atributus galima gauti komanda ATTEXP

Išorinės nuorodos įgalina dirbti su kitais brėžiniais jų nesaugant darbiniame brėžinyje, bet pateikiant į juos nuorodas. Įkeliant ar spausdinant darbinį brėžinį išorinės nuorodos automatiškai atnaujinamos, kartu leisdamos vartoti paskutinius nuorodomis nurodytų brėžinių variantus. Naujai išorinei nuorodai įkelti skirta komanda XATTACH (Insert⇒External Reference):

1. Atvertame dialogo lange Select Reference Filenurodyti failą, kuriame įrašytas įkeliamas darbinis brėžinys ir paspausti komandinį mygtuką Open.

2. Po to komandos parametrus galima parinkti kitame atvertame dialogo lange External Reference, kuriame pateikiamas nuorodų ir jas atitinkančių brėžinių failų sąrašas (Name). Įkeliamą brėžinį taip pat galima parinkti ir nuspaudus komandinį mygtuką Browse.

Po trimačių figūrų apžiūrėjimo įvairiose projekcijose, norint brėžinį papildyti ar suredaguoti, tenka jį pervesti į plokštumą xy. Brėžiniui suformuoti vartotojo ar pasaulio koordinčių sistemoje plokštumoje xy naudojama komanda PLAN ( View→3D Views→Plan View→Current UCS arba World UCS).

Geometrinių modelių vaizdų generavimas - grafinis langas apibrėžiamas Draw→Solids→Setup→View komandos pagalba. Jame generuojamas modelio grafinis vaizdas (iš priekio, iš kairės, iš dešinės ir iš viršaus). Geometrinio medelio vaizdas generuojamas Draw→Solids→Setup→Drawing komandos pagalba.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (3237 žodžiai)
  • Universitetas
  • Karolina
  • Kompiuterinės braižybos egzaminas: klausimai ir atsakymai
    10 - 1 balsai (-ų)
Kompiuterinės braižybos egzaminas: klausimai ir atsakymai . (2018 m. Spalio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuterines-braizybos-egzaminas-klausimai-ir-atsakymai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 10:27
×
104 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo