Kompiuterinės tomografijos klinikinė svarba


Referatas apie tomografiją. Kompiuterinės tomografijos kontraindikacijos. Kompiuterine tomografija veikimo principai.

Įvadas. Kompiuterinės tomografijos istorija. Kompiuterinės tomografijos veikimo principai. Spiraliniai ir daugiapjūviai kompiuteriniai tomografai. Kompiuterinės tomografijos indikacijos ir kontraindikacijos. Apibendrinimai ir išvados. Literatūros sąrašas.

Visais laikais ieškoma būdų kaip pažvelgti į žmogaus vidų kuo tiksliau ir greičiau ir paprasčiau norint nustatyti kokią nors ligą. 1895 metais atradus rentgeno spindulius, viskas pasikeitė, tai sukėlė perversmą medicinoje. Taip buvo sukurtas mokslas-rentgenologija. Tačiau, rentgeno aparatas taip pat turėjo trūkumų, kurie vertė toliau tobulėti. Taigi du mokslininkai nepriklausomai vienas nuo kito A.M.Cormackas ir G.Hounsfieldas sukūrė naują tyrimų metodą, kuris buvo pavadintas tomografija (KT), tomos-reiškia pasluoksniui, grafija-rašau. Pagrindinis KT privalumas jo jautrumas ir aukšta skiriamoji geba. Dėl to įmanoma atskirti minkštuosius audinius. Taigi šios KT galimybės leidžia diagnozuoti ligas ir pritaikyti gydymą.

  • Elektronika Referatas
  • Microsoft Word 118 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (1713 žodžiai)
  • Aurelija
  • Kompiuterinės tomografijos klinikinė svarba
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterinės tomografijos klinikinė svarba. (2013 m. Balandžio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuterines-tomografijos-klinikine-svarba.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 20:52
×