Kompiuterinės valdymo sistemos


Informatikos laboratorinis darbas.

Kompiuterinės valdymo sistemos. Laboratoriniai darbai.


Pirmame labaratoriniame darbe atlikta išmaniojo šviesoforo simuliacija. Tai trys šviesoforo grupės su jutikliu perjungimui. Dvi grupės rekuliuoja eismą pagrindiniame kelyje, ir viena grupė šalutiniame. Tai yra T formos sankryžos imitacija. Priartėjus mašinai ir suveikus jutikliui ( darbe naudojamas PING jutiklis) abi pagrindinio kelio šviesoforo grupės persijungia iš žalios į raudona šviesa, o šalutinio kelio grupėje uždegama žalia šviesa. Šviesoforai dega numatytą laiką ir grįžta į savo pradinę padėti.

Šiame darbe buvo naudojami 3 raudonos, žalios ir geltonos spalvos led lemputės, 9 150 omų rezistoriai, PING ultragarsinis jutiklis.

Ši sistema įdealiai tinka apkrautuose greitkeliuose į kuriuos įjungiami šalutiniai keliai iš priemesčių ar miestelių, kuriuose eismas ganėtinai retokas ir pagrindinio kelio eismas tokiais atvejais trikdomas gana retai.

Antrame darbe suprogramuota namų apsaugos sistema. Suveikus vienam iš keletos daviklių, piezo buzzeris skleidžia aliarmo garsą, taip pat užsidega įspėjamoji led lemputė.

Šiame darbe naudojami du jutikliai, tai PING ultragarsinis, kuris bus naudojamas kaip judesio detektorius, ir piezo knock daviklis, kuris bus naudojamas kaip durų magnėtinė apsauga. Taip pat naudojame viena piezo kaip aliarmo garsiakalbį, 1 raudona led lemputę ir 150 omų resitorių.

Apsaugos sistema gali būti pritaikyta namų apsaugai, biuruose ar kokiose buitinėse patalpose.

Kompiuterinės valdymo sistemos . (2017 m. Gegužės 20 d.). http://www.mokslobaze.lt/kompiuterines-valdymo-sistemos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:16