Kompiuteriniai nusikaltimai


Kompiuteriniai nusikaltimai.

Darbo tikslas: pristatyti kompiuterinius nusikaltimus.

Vėliau kompiuterinio nusikaltimo sąvoka taip pat buvo apibrėžiama skirtingai. Pavyzdžiui JAV dažnai buvo vartojama toks kompiuterinio nusikaltimo apibrėžimas: Kompiuterinis nusikaltimas – bet koks baudžiamosios teisės pažeidimas, kuriam padaryti arba ištirti naudojamos kompiuterinių technologijų žinios. Tačiau šis apibrėžimas yra diskutuotinas, nes apima ir tradicinius nusikaltimus, kurių tyrimui panaudojamos kompiuterinės žinios.

Taigi galima teigti, kad iškyla vieningos kompiuterinio nusikaltimo sampratos problema. Tai pažymi ir kai kurie JAV autoriai, teigdami jog egzistuoja tam tikros problemos, apibrėžiant kompiuterinius nusikaltimus, dėl to terminas „kompiuterinis nusikaltimas“ negali būti tiksliai apibrėžtas. Tokia pozicija išdėstyta ir 1994 m. Kriminalinės policijos tarptautinėje apžvalgoje kompiuterinių nusikaltimų srityje, tačiau nurodyta, jog terminas kompiuterinis nusikaltimas bus vartojamas, kalbant apie tokias veikas kaip tradiciniai nusikaltimai bei apie naujo tipo pažeidimus.

Apibendrinant teigtina, kad yra dvi pagrindinės kompiuterinių nusikaltimų sampratos:

Elektroniniai nusikaltimai yra plati sąvoka, apimanti neteisėtų veiksmų atlikimą, panaudojant kompiuterių sistemas ar kompiuterių tinklus. Elektroninis nusikaltimas nuo įprasto nusikaltimo atskiriamas dėl savo technologijos: skaitmenizacijos, automatizacijos ir duomenų perdavimo tinklų panaudojimo. Reikia pažymėti, jog iki šiol užsienio literatūroje elektroninio nusikaltimo samprata nėra išsamiai išanalizuota. Teigtina, kad didžiąja dalimi elektroninius nusikaltimus galima tapatinti su kompiuteriniais nusikaltimais plačiąja prasme. Šią poziciją patvirtina Konvencijos dėl elektroninių nusikaltimų paaiškinamasis memorandumas, kuriame nurodyta, jog Konvencijoje yra kriminalizuojamos veikos, susijusios su kompiuteriniais nusikaltimais.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 379 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2923 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Kompiuteriniai nusikaltimai
    10 - 7 balsai (-ų)
Kompiuteriniai nusikaltimai. (2015 m. Spalio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriniai-nusikaltimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:06
×