Kompiuteriniai tinklai referatas


Įvadas. Kas yra kompiuterių tinklas? Vietinis kompiuterių tinklas. Teritorinis kompiuterių tinklas. Visuotinis kompiuterių tinklas. Ryšio kanalai. Ryšių linijų tipai. Kompiuterių ryšys naudojant telefono liniją. Išvados. Žodynėlis. Literatūra.

Asmeninis kompiuteris – puikus darbo įrankis, tačiau paprastai vartotojui reikia parengtą dokumentą ar kitą informaciją perduoti kitiems vartotojams. Neturint specialių priemonių, tai galima padaryti atspausdinus dokumentą ar parengtą informaciją įrašius į diskelį ir taip perkėlus į kitą kompiuterį. Žinoma, tai dažniausiai būna nepatogu ir neoperatyvu. Todėl jau seniai buvo ieškoma priemonių kompiuteriams sujungti. Paprasčiausias būdas kompiuteriams sujungti – kabeliu sujungti dviejų kompiuterių nuosekliuosius arba lygiagrečiuosius prievadus. Tuomet šiuo kabeliu bus galima persiųsti duomenis iš vieno kompiuterio į kitą (tam reikės ir specialios programos). Atskirų kompiuterių poras jungiančių kabelių ar ryšio linijų nepakanka, nes vartotojams reikalingos tokios ryšio linijų sistemos, kurios pagal vartotojų pageidavimus galėtų juos sujungti su bet kuriais kitais sistemos vartotojais. Todėl kalbame jau apie ryšio tinklą arba kompiuterių tinklą. Taip vadinamos ryšio linijomis sujungtos ir galinčios kartu dirbti kompiuterių grupės.

Kompiuterių tinklų didžiausias privalumas - informacijos mainai. Kompiuterių tinklais galima siųsti informaciją iš vieno kompiuterio į kitą – iš vieno pasaulio krašto į kitą. Kompiuterius į tinklą galima sujungti įvairiais būdais ir panaudoti įvairias ryšio priemones. Kompiuterių jungimo būdai ir priemonės priklauso nuo kompiuterių tinklo dydžio ir nuo žmonių poreikių.

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2013 m.
  • 14 puslapių (2207 žodžiai)
  • Kolegija
  • Antanas
  • Kompiuteriniai tinklai referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kompiuteriniai tinklai referatas. (2013 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriniai-tinklai-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 20 d. 16:34
×