Kompiuteriniai virusai (2)


Įvadas.Kompiuteriniai virusai. Pagrindiniai virusų tipai. Virusų rūšys ir pavojingumas. Virusų, kirminų ir Trojos arklių apžvalga. Kas yra virusas? Kas yra kirminas? Kas yra Trojos arklys? Kaip plinta kirminai ir kiti virusai? Grėsmės internete Virusai.Antivirusinės programos. Antivirusinės programos kompiuteriams. Nemokamos antivirusinės programos. Užkardų programos. Kompleksinės programos. Spam. Spyware. Kova su Spyware. Antispyware programos. Žalingas turinys. Išvados. Naudota literatūra. Priedai.

F-Secure Internet security 2007 (nemokamai veikianti 30 dienų po įdiegimo) – visiška apsauga nuo visų grėsmių saugumui (Įdiegimo instrukcija / Atsisiųsti iš gamintojo).

Spam žinutės taip pat gali būti panaudojamos ir sukčiavimui. Toks reiškinys vadinamas fišingu (angl. Phishing). Internetu gali būti siunčiami laiškai, kuriuose prašoma atskleisti slaptus duomenis – bankų internetinių sistemų slaptažodžius, kreditinių kortelių numerius ir pan. Tokius laiškus siunčiantys apgavikai vėliau šiuos duomenis gali siekti panaudoti nusikalstamai finansinei veiklai vykdyti. Apgavikai tokiuose laiškuose gali prisistatyti banko ar kitos finansinės įstaigos darbuotoju, o laiško dizainas gali būti panašus į įstaigos, kurios klientų slaptą informaciją siekiama išgauti.

Kompanijos „America Online“ atlikto tyrimo duomenimis, 80 % patikrintų namų vartotojų kompiuterių buvo „Spyware“ tipo programos, iš jų 88 % kompiuterių savininkų to nežinojo.

Diegiant į kompiuterį naujas programas, reikėtų atidžiai perskaityti programos naudojimo sąlygas, nes jose kartais nurodoma, kad kartu su diegiama programa bus įdiegta ir šnipinėjanti programa - „Spyware“. Aptikus minėtas sąlygas, tokių programų nereikėtų diegti.

Bet kuriuo atveju, geriausias būdas kovoti su „Spyware“ yra specialių kompiuterinių programų AntiSpyware naudojimas, kurios gali pašalinti iš kompiuterio šnipinėjimo programas.

Spybot - Search & Destroy – nemokama programa, turinti ir rezidentinį skenerį (Diegimas).

Spyware Doctor – nemokama pabandyti ir aptinkanti daugiausia šnipinėjimo programų (Diegimas).

Adware SE Personal – nemokama programa, gerai surandanti šnipinėjimo programas, bet rezidentinę dalį turi tik mokama versija (Diegimas).

Šiandien internetas patogus keliais aspektais – jame galima rasti daug naudingos informacijos, bendrauti ir pramogauti virtualioje erdvėje. Tačiau tokia laisvė turi ir trūkumų. Vienas iš pagrindinių – sunkiai kontroliuojamas informacijos srautas, kuriame pasitaiko ir visuomenei, o ypač vaikams, žalingos informacijos. Tai – elektroninės šiukšlės (spam), virusai ir įstatymais draudžiama ar ribojama informacija.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 274 KB
  • 2013 m.
  • 18 puslapių (3778 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kompiuteriniai virusai (2)
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuteriniai virusai (2). (2013 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriniai-virusai-2.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 03:20
×