Kompiuterinių tinklų saugumas


Kompiuteriu tinklu saugumas. Kompiuteriu saugumo problemos. Tinklo saugumos prezentacija. Kursiniai darbai tinklo saugumas. Saugumo problemos kompiuteryje. Kompiuterių tinklų saugumo laboratoriniai darbai. Kliento-serverio sistema c++ kompiuteriniai tinklai. Kompiuterių tinklo saugumas. Kompiuterių tinklas saugumas. Praktikos ataskaita uab kompiuteriu tinklu.

Kompiuterinių tinklų saugumas. Kompiuterinių tinklų saugumas darosi aktuali problema vis platesniam žmonių ratui. Kuo labiau plinta internetas, kuo daugiau žmonių ir ištisų kompanijų prisijungia prie jo, tuo aktualesnė darosi vietinio kompiuterių tinklo apsauga, jei jis prijungtas prie interneto. Literatūros sąrašas.

Kompiuterinių tinklų saugumas darosi aktuali problema vis platesniam žmonių ratui.

Informacija šiais laikais yra viena iš brangiausių prekių. Įsilaužimai pasinaudojant interneviena saugumo spraga dažniausiai sudaro sąlygas įvykdyti tik vieną iš šių įsilaužimų. Serviso sutrukdymas paprastai laikomas mažesne problema nei nelegalus priėjimas prie duomenų. Tačiau spragų, leidžiančių sutrukdyti serviso darbą, randama daugiau.

įsilaužimas sukelia ne tik tiesioginius nuostolius įsibrovėliui nelegaliai priėjus prie duomenų. Daug gali kainuoti duomenų auditas - ar nepakeisti, nesugadinti, neištrinti duomenys. Taip pat - ar įsilpirmosios problemos sprendimas priklauso praktiškai tik nuo sistemos administratoriaus. Antroji - nuo visos grupės programų, bibliotekų bei operacinės sistemos branduolio. Interneto serviso vartotojas bendrauja su taikomaja programa, kuri savo ruožtu kviečia funkcijas iš įvairių bibliotekų bei kreipiasi į branduolį.

Interneto servisas - tai interneto serveryje dirbanti programa, kuri pagal nustatytą protokolą, bendraudama tcp/ip protokolu (naudodama jį duomenų su klientu apsikeitimui), pateikia ir gauna iš kliento duomenis. Kaip interneto servisų pavyzdžius galima pateikti: www serveris (naudojamas tam, kad pateikti vartotojui įvairialypę informaciją: tekstą, iliustracijas, audio/video medžiagą. ); ftp serveris (naudojamas failų perdavimui ir priėmimui); pašto (smtp) serveris (elektroninio pašto transportas). Interneto serveris savo ruožtu tai kompiuteris, kuris yra prijungtas prie interneto. Jame dirbančiais interneto servisais gali pasinaudoti vartotojai iš interneto.

Kai įsilaužimai gali įvykti dėl klaidų programose, sprenbandyti taikyti prevencines priemones, kurie apribotų galimybes potencialiam įsilaužėliui iš interneto pasinaudoti šia klaida.

Pirmas variantas aišku yra tiesioginis problemos sprendimas. Tai yra saugumo spraga užtaisoma ten, kur ji ir atsirado. Tačiau interneto serveriodažnai laisvai prieinamuose informacijos šaltiniuose pirmiausia paskelbiama apie surastą kbet kuriuo atveju tarp klaidos pataisymo paskelbimo ir to momento, kada ji ištaisoma mūsų serveryje praeina laiko tarpas, kuriuo gali pasinaudoti įsilaužėliai.

Nors visų lygių tcp/ip protokolų šeimos protokolai standartizuoti, tačiau standartuose apibrėžta pakankamai plati veiksmų aibė. Vidutinio serverio normaliam darbui pakanka gerokai mažiau. Konkrečiam serveriui su ribotų servisų skaičiumi - dar mažiau.

Daug protokolų buvo sukurta, kai internetas buvo žymiai mažesnis ir daugiau akademinis.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2285 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egidija
  • Kompiuterinių tinklų saugumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kompiuterinių tinklų saugumas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriniu-tinklu-saugumas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 04:58
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo