Kompiuterinių žaidimų įtaka


Informatikos referatas. Įvadas. Istorija. Kompiuterinių žaidimų žanrai. Kompiuterinių žaidimų nauda ir žala. Psichologo nuomonė. Interneto poveikis vaikams. Priklausomybė. Išvados. Interneteka. Dalykinė rodyklė.


Mokykloje pedagogai  ir socialiniai pedagogai susiduria su moksleivių mokymosi motyvacijos  ir dėmesio stoka pamokose, agresyviais žaidimais pertraukų metu.

Kadangi kompiuteriniai žaidimai daro įtaką vaikų neigiamo elgesio formavimuisi, socialiniai pedagogai mokykloje gali organizuoti įvairiapusišką tėvų švietimą apie kompiuterinių žaidimų poveikį vaikui:

Paskatinti tėvus daugiau laisvo laiko skirti bendravimui su vaikais (stalo, judrūs žaidimai, išvykos dviračiais ir pan.).

Vaikams labai trūksta bendravimo su tėvais dėl jų užimtumo arba tiesiog nenoro „gaišti laiko“. Norėtume atkreipti tėvų dėmesį į tai, kad kompiuteris nėra pati geriausia vaikų „auklė“. Nors  iš pirmo žvilgsnio ir atrodo, kad vaikai užsiėmę, ramūs ir ne kažkur gatvėje, tačiau tai tyla prieš audrą. Laikui bėgant nuo atsiradusios virtualios priklausomybės gali būti sunku atpratinti .Žinoma, tėvai ne visada gali pakankamai skirti  laiko bendravimui su vaiku. Siekiant, kad vaikas kuo mažiau laiko praleistų prie kompiuterio, siūlome skatinti vaikus lankyti papildomo ugdymo būrelius. Laikas praleistas būreliuose suteiks vaikams teigiamų emocijų, praktinių gebėjimų, ugdysis bendravimo įgūdžiai, formuosis atsakomybės jausmas, užsibrėžto tikslo siekimas. Kadangi tiek Panevėžio mieste, tiek mokyklose neformalaus ugdymo spektras pakankamai platus, vaikai tikrai turi galimybę rinktis. Svarbu, kad tėvai, mokytojai skatintų vaikus, paauglius laisvalaikį leisti ne prie kompiuterio, o ieškoti alternatyvių laisvalaikio formų.

  • Informatika Referatai
  • 2014 m.
  • Vytautas
  • 18 puslapių (3620 žodžių)
  • Gimnazija
  • Informatikos referatai
  • Microsoft Word 356 KB
  • Kompiuterinių žaidimų įtaka
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterinių žaidimų įtaka. (2014 m. Kovo 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/kompiuteriniu-zaidimu-itaka.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:05