Kompiuterio darbo vietos aprašymas


Darbas su kompiuteriu darbo vietos aprašymas. Ergonominiu aspektu darbo vieta.

Įvadas. Darbo vietos aprašymas. Organizavimas. Darbo sąlygos. Sanitarinės ir higienos darbo sąlygos. Darbo sąlygos psichologiniu aspektu. Darbo sąlygos psichologiniu ir socialiniu aspektu. Darbo priemonių ergonomiškumo aspektu. Darbo sčlygos estetiniu aspektu. Išvados. Literatūra.

Ergonomiška darbo vieta sumažina susirgimų riziką bei užtikrina produktyvų darbą. O kadangi darbuotojai ištisas valandas dažnai be pertraukos praleidžia prie kompiuterio, tai tokią darbo vietą suorganizuoti yra sudėtinga.

Taigi šio darbo tikslas – iš ergonominės pusės apžvelgti kompiuterizuotos darbo vietos sąlygas.

Tikslui pasiekti buvo iškeltas uždavinys: aprašyti darbo vietos sąlygas remiantis įvairiais ergonomikai priklausiančiais aspektais.

Šiame darbe bus analizuojama darbo vieta prie kompiuterio, vadybininko pareigas užimancio žmogaus darbo vieta. Darbas nuolat vyksta tik ofise. Pats pastatas susideda iš dviejų aukštų. Pirmame aukšte yra trys didelės salės, kuriuose yra sustatyti stalai, kėdės, kompiuteriai ir darbuojasi maždaug po 20 darbuotojų. Taip pat pirmame aukšte yra du tualetai (moterų ir vyrų), nedidelė virtuvėlė ir poilsio kambariukas. Antrame aukšte yra keturios nedidelės salės, kuriuose dvejose salėse darbuojasi (darbas vyksta kompiuteriu ir telefonu) maždaug po dešimt darbuotojų, dvi salės yra tuščios (jose vyksta susirinkimai, pokalbiai, konferencijos). Taip pat antrame aukšte yra keturi nedideli kabinetai, kur sėdi valdžia, mažas sandėliukas ir du tualetai (moterų ir vyrų).

Vadybininko pareigas užimančio žmogaus darbo vieta yra antrame aukšte, ten kur dirba kartu maždaug dešimt darbuotojų. Jo darbas vyksta prie kompiuterio, bendravimas telefonu ir bendravimas su kitais dirbančiais darbuotojais arba su žmonėmis (klientais).

būtų geros darbo sąlygos (apšvietimas, ventiliacija, apsauga nuo triukšmo, vibracijų ir kt.);

būtų geras mikroklimatas (geri darbo santykiai su kolegomis, tinkamas darbuotojo įvertinimas).

Jei analizuojant logistikos įmonę, kuri yra aprašoma šiame darbe, ir rementis šiais punktais, kurie išvardinti aukščiau, tai dirbant personalo vadybininko pareigose, šios įmonės darbo vietos organizavimas atitinka pusę aprašytų punktų.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1542 žodžiai)
  • Evelina
  • Kompiuterio darbo vietos aprašymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterio darbo vietos aprašymas. (2013 m. Vasario 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuterio-darbo-vietos-aprasymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 23:55
×