Kompiuterio sandara projektas (4)


Sveiki. Kompiuterio sandara. Sisteminė plokštė, jos sandara. Procesorius. Personalinio kompiuterio atmintis skirstoma į vidinę ir išorinę. Ram. Rom. Spartinančioji (Cache). Vaizdo (vRAM). Išorinė atmintinė. Įvesties ir išvesties įrenginiai. Klaviatūra. Pelė. Vaizdo skaitytuvas (angl. scanner). Monitorius (displėjus, vaizduoklis). Spausdintuvas. Išoriniai informacijoc kaupikliai. Diskų įrenginys (hard disk). Neišmontuojamieji diskai. Truputis istorijos. Kompaktinių diskų struktūros. Kas yra CD? CD-ROM technologija. Dvd diskai. Kompaktiniai ir skaitmeniniai diskai. Atmintukas. Opercinės sistemos.


Apie kompiuterį Kompiuterių rūšys Kompiuterio sandara Įvesties įrenginiai Išvesties įrenginiai Saugus darbas kompiuteriu.

Kompiuteris buvo kuriamas panašumo į žmogaus intelektines galimybes principu. Galėtume išskirti keturias svarbiausias dalis, pagal paskirtį primenančias žmogų: Įvesties įrenginiai (kaip žmogaus regos, uoslės, klausos organai); Išvesties įrenginiai (galime kalbėti); Sisteminis blokas (kaip žmogaus smegenys); Išoriniai informacijos kaupikliai (kaip ir žmogaus naudojamos užrašų knygelės, konspektai, knygos). Kompiuterio galimybės: kaip jau minėjome, matematiniai skaičiavimai, rašyti bei tvarkyti tekstus, yra galimybė laikyti įvairiausiu rūšių duomenų ir kt. Taigi, kompiuteris yra visiškai patikima darbo priemonė, skirta žmogui palengvinti darbą.

Power Supply - maitinimo blokas; CPU - procesorius; RAM - operatyvioji atmintis AGP(video) - video plokštė; PCI Ex.Slots - garso, tinklo ir kitos plokštės; CD-ROM - kompaktinių diskų kaupiklis; Floppy drive - diskelių kaupiklis; Hard drive - kietas diskas.

2000 metų pabaigoje JAV kompanija IBM pristatė išorinės atminties laikmeną, kurios neoficialus pavadinimas buvo „DiskOnKey“. Atmintuko talpa buvo 8 MB. Tai buvo 5 kartus didesnė talpos duomenų saugykla, nei tuo metu naudojamas lankstusis diskelis. Ir daug saugesnis saugant duomenis. Šių dienų atmintukų talpa siekia ir 128 GB.

  • MS PowerPoint 1585 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 42 puslapiai (3120 žodžiai)
  • Mokykla
  • Gustas
  • Kompiuterio sandara projektas (4)
    10 - 3 balsai (-ų)
Kompiuterio sandara projektas (4). (2017 m. Lapkričio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuterio-sandara-projektas-4.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 19 d. 17:45
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!