Kompiuterio sandara referatas


Referatas apie kompiuterio sandara. Referato sandara. Garso plokstes sandara. Kompiuteriu sandara referatas. Referatas apie kompiuterius. Referatas apie kompiuteri. Personalinio kompiuterio sandara. Kompiuteriu sandaros elementai. Kompiuterio sandara referatai. Referatai apie kompiuterius.

Kompiuterio sandara:. Procesorius ir jo sandara. Personalinio kompiuterio vidinės atmintys. Spartinamoji atmintis. Pagrindinė atmintis. Atminties schema. Atminties moduliai. Sisteminė plokštė, jos sandara. Pagrindinės motininės plokštės charakteristikos:. Displėjus:. Vaizdo plokštės:. Video plokštės:. Grafinės plokštės elementai:. Tinklo plokštė:. Garso plokštės. Akustinės sistemos. Pelytė:. Klaviatūra:. Spauzdintuvai:. Plaktukinis spauzdintuvas:. Adatinis spauzdintuvas:. Rašalinis spauzdintuvas:. Lazerinis spauzdintuvas:. Skeneriai:. Išvados:. Šaltiniai:.

Nuo senų laikų žmogus siekė sukurti priemones bei įrankius, galinčius palengvinti jo protinį darbą bei kasdieninį gyvenimą. Šiam tikslui buvo sukurtos elektroninės skaičiavimo mašinos, dabar jos vadinamos kompiuteriais.

Nė viena šiuolaikinė mokymo įstaiga ar įmonė negali apsieiti be kompiuterių. Kompiuteris tapo nuolatiniu žmonių pagalbininku bei darbo priemone. Tik nedaugelis mūsų susimąsto apie kompiuterio sandarą. Šiame referate apžvelgsime tik nedidelę kompiuterio išorinę ir vidinę sandarą, dažnai vadinamus įrenginiais.

Darbo tikslas: apžvelgti kompiuterio sandaros pagrindines dalis.

Pats svarbiausias kompiuterio elementas yra procesorius (mikroprocesorius) – nedidelė elektroninė schema, kuri vykdo visus skaičiavimus ir apdoroja informaciją. Procesorius atlieka šimtus operacijų per sekundę greičiu. Ibm tipo kompiuteriuose naudojami firmos intel mikroprocesoriai taip pat juos atitinkantys kitų firmų ( amd, cyrix ir kt. ) mikroprocesoriai. Imant intel firmos gaminius, kompiuteriuose galima įmontuoti šiuos procesorius: intel-8080, 80286,80386 (modifikacijos sx ir dx), 80486 (modifikacijos sx, sx2, dx, dx2, dx4), pentium ir pentium pro ir vėlesni modeliai. Visi jie išvardinti našumo ir kainų augimo tvarka. Šių mikro- procesorių našumas labai skiriasi. Net ir vienodi mikroprocesorių modeliai gali turėti skirtingą taktinį dažnį, o kuo dažnis didesnis, tuo didesnis mikroprocesoriaus našumas ir kaina.

Spartinančioji atmintis yra tarp cp ir pagrindinės ram. Spartinančioji atmintis paspartina cp darbą, nes į ją iš pagrindinės ram perrašoma dalis informacijos, kuri tuoj bus reikalinga cp.

Pvz: cp reikia informacijos d1, esančią adresu a spartinančiosios atminties valdiklis, gavęs šį reikalavimą, patikrina, ar reikalinga informacija dar nėra nukopijuota į spartinančiąją atmintį. Jeigu taip, tai jis be trukdymų ją perduoda cp. Jeigu reikiamos informacijos spartinančiojoje atmintyje nėra, valdiklis ją randa dram ir perduoda cp, bet šiuo atveju tam prireikia keleto laukimo ciklų. Tuo pat metu jis iš dram nukopijuoja į sram ir gretimų dram ląstelių turinį, Informaciją d2, d3 ir d4, kurios adresai yra a2, a3, a4

  • Microsoft Word 102 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (3305 žodžiai)
  • Donis
  • Kompiuterio sandara referatas
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Kompiuterio sandara referatas. (2012 m. Balandžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuterio-sandara-referatas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 04:41
×
97 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo