Kompiuterio valdymas balsu


Pc valdymas balsu. Garsynu tipai. Kompiuteriu valdymas balsu. Lietuviski kompiuteriai skaidres. Balso atpažinimas referatas. Garsynas balso atpažinimas. Kompiuteris valdomas balsu. Kompo valdymas balsu. Kompiuterio sandara skaidres. Garsynai.

Kompiuterio valdymo balsu analizė. Įvadas. Mikrofonų tipai. Balso atpažinimas. Trys lietuviškos atpažinimo problemos. Garsynai - trečias lietuviškas faktorius. Išvados literatūra. Mikrofonai pradėti gaminti, tam kad žmogus galėtu susisiekti per atstumą, taip atsirado pirmieji telefono aparatai. Vėliau ši technologija buvo pradėta taikyti muzikos srityje, tiek ant scenos užlipusiai grupei įgarsinti, tiek ir įrašų studijų kompanijose. Šiais laikais mikrofoną gali turėti beveik kiekvienas, tad šiuo metu bandoma sukurti valdymą balsu. Tačiau tai nėra lengva padaryti, nes juk kiekvienas žmogus kalba skirtingu balsu, dėl skirtingu balso stygų vibravimo bei dėl kvėpavimo takų ypatumų. Kad kompiuterį valdyti balsu lietuviškai, yra labai šviesi ateitis, nes gana daug lietuvos laboratorijų dirba šia kryptimi. Norint, kad tai veiktu, visų pirma, reikia gero lietuvių fonetikos bei sintaksės dėsningumų supratimo, kuriam reikia buitinės lietuvių kalbos vartojimo patirties ir kuo vargu ar atidžiai domėsis kitų šalių technologai, visų antra, reikia kaupti lietuviškus balso technologijų resursus (garsynus), nes be jų neįmanoma tolesnė pažanga. Reiktu nepamiršti, kad laboratorijos užsienyje yra gerokai daugiau pažengusios nei lietuvoje, tačiau lietuvai gana sunku pritaikyti šiuos pasiekimus, nes lietuvių kalba yra žymai sudėtingesnė, nei dauguma kitų populiarių kalbų.

Įvadas 2. Mikrofonų tipai 3. Balso atpažinimas 3.1. Trys lietuviškos atpažinimo problemos. 3.2. Garsynai  - trečias lietuviškas faktorius. 4. Išvados Literatūra:.

Mikrofonai yra kelių tipų: anglinis, lempinis, dinaminis, kondensatorinis, juostinis, kristalinis ir kt. Tačiau juostinis, kristalinis ir kiti yra labai reti, tad aš apie juos nekalbėsiu. Tuo tarpu anglinis buvo vienas pirmųjų mikrofonų jis buvo naudojamas telefono aparatuose. Lempinis praktiškai yra skirtas dirbti studijose, bei scenose. Kondensatorinis mikrofonas labiausiai tinka darbui kontroliuojamose aplinkose, o dinaminį galima naudoti bet kur, nes jis pigus ir patvarus.

Išvados Eksperimentinės fonetikos laboratorijose yra bandoma atpažinti lietuvių kalbos signalus. Tam sukurta daugiadiktorinę duomenų bazę. Įrašę kelių šimtų diktorių ištartas frazes, po to jos buvo segmentuotos ir bandytos atpažinti. Bazė sudaryta iš izoliuotai (be konteksto) tariamų skaičių pavadinimų ir kai kurių valdymo komandų (pradėti, baigti ir kitų). Šių duomenų reikia, jei norima išmokyti kompiuterį atpažinti balso komandas. Tada galima valdyti mechanizmą, kuris yra per tam tikrą atstumą, arba įvykdyti kokią nors komandą, ištarus tam tikrą frazę. Atpažinimas gali vykti keliais etapais. Yra bandoma atskirti, kuriai signalo daliai įtakos turi balso stygos, nosies ertmė ir panašiai. Kai tai bus išskirta, signalus galės atpažinti ir kompiuteris. Garsynas skirtas sukaupti informaciją apie skirtingus garsus ir skirtingų asmenų balsus.

  • Informatika Skaidrės
  • MS PowerPoint 126 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (922 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kristina
  • Kompiuterio valdymas balsu
    9 - 3 balsai (-ų)
Kompiuterio valdymas balsu. (2011 m. Vasario 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuterio-valdymas-balsu.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 14:11
×