Kompiuterio žala žmogaus organizmui


Kompiuterio žala žmogaus organizmui. Tikslas ir uždaviniai. Mūsų tikslas yra supažindinti jus su kompiuterio daroma žala. Įžanga. Šiuolaikiniame informacinių technologijų. Kompiuterio žala mums. Nustatyta, kad gali atsirasti šių žmogaus organizmo sistemų sutrikimai medžiagų apykaitos. Kaip apsaugoti sveikatą, dirbant kompiuteriu? Medikai rekomenduoja Daryti pertraukas. Keli akių pratimai. Pirmas pratimas Pradėkite nuo akių masažo. Darbo eiga. Klausimas “Ar turite nuosavą kompiuterį?”. Klausimas Ar žinojote, jog dirbant su kompiuteriu reikalingos reguliarios pertraukos ? Klausimas Ar darote reguliarias pertraukas naudodamiesi kompiuterių ilgą laiką ? Klausimas “Kiek laiko vidutiniškai per parą praleidžiate prie kompiuterio?”. Išvados. Beveik visi mūsų mokyklos I-okai turi nuosavą kompiuterį. Literatūros šaltiniai.


Medikai rekomenduoja: Daryti pertraukas kas 40-60 minučių (pertraukėlės metu reikėtų atsitraukti nuo kompiuterio ar televizoriaus, ištiesti ir pramankštinti kojas, rankas, pasivaikščioti po kambarį, sufokusuoti akis į nutolusius objektus).  Sėdėkite prieš ekraną tiesiai, įsitikinkite, kad ekrano plokštuma nukreipta tiesiai į jus, o ne įstrižai. Tokia laikysena leis suvienodinti krūvi abiejoms akims. Jei tikrai daug laiko praleidžiate prie kompiuterio dirbdami darbe ar namuose, paprašykite akių gydytojo, kad jis jums išrašytų akių lašų, kurie drėkintų akis.  Vaizdo parametrus suderinkite taip, kad kuo labiau sumažintumėte atspindžius. Naudokite ekranų filtrus. Atlikite paprastus akių stiprinimo pratimus. Jei yra galimybė, dirbdami ilgą laiką su kompiuteriu retkarčiais paspoksokite į žalią spalvą turinčius objektus (pvz.: augalus, medžių lapus). Žalia spalva ramina akis.

2 klausimas: Ar žinojote, jog dirbant su kompiuteriu reikalingos reguliarios pertraukos ?

3 klausimas: Ar darote reguliarias pertraukas naudodamiesi kompiuterių ilgą laiką ?

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 527 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (459 žodžiai)
  • Gytis
  • Kompiuterio žala žmogaus organizmui
    10 - 3 balsai (-ų)
Kompiuterio žala žmogaus organizmui. (2016 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuterio-zala-zmogaus-organizmui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 22:54
×