Kompiuterio žalingo poveikio prevencija


Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Kompiuterio poveikis ir jo prevencija. Pirminė prevencija. 4. Antrinė prevencija. Kompiuterio poveikio veiksniai. Kompiuterio žalingo poveikio atsiradimo priežastys. Kompiuterio įtaka vaiko raidai. Kompiuterio žala. Priemonės stabdyti kompiuterio žalingą poveikį. Kompiuterio nauda. Išvados. Literatūra.


Kompiuteris – tai priemonė, kuri yra tiek naudinga, tiek žalinga. Kompiuterio poveikis gali būti dvejopas, žiūrint iš sveikatos pusės, kompiuteris sveikatai yra žalingas. Žiūrint iš informacinės pusės, kompiuteris tai puiki informacinė priemonė.

4)Pasipriešinimo įgūdžiai: „Psichologinių skiepų“ terminas pasiskolintas iš medicinos. Paskiepijimas nuo tam tikros ligos reiškia, kad organizme susidarys tos ligos viruso antikūnių. Jei„virusu“ laikysime per ilgą buvimą prie kompiuterio, „infekcijos“ išvengsime „suleidę“ nedidelę šio „viruso“dozę, kuri paskatins „antikūnių“gamybą organizme, t.y. įgūdžius riboti laiką prie kompiuterio. Socialinį spaudimą žmonėms daro ne tik kompiuteris, bet ir šeima ar žiniasklaida, formuodamos normalaus, visuotinai priimtino elgesio kompiuteriu sampratą. Žmogaus elgesys – kompiuteriu, tai lyg savęs gerbimas.

5)Asmeninių ir socialinių įgudžių valdymas: Tikslas – formuoti sprendimų priėmimą, kritinį mąstymą, supratimą apie kompiuterio poveikį žmogaus sveikatai.

Gerinti žmogaus supratimą apie kompiuterį. Stengtis pasirinkti tinkamą laiko tarpą prie kompiuterio. Jeigu prie kompiuterio sėdima nuolat, reikia padaryti pertraukas, pailsinti akis, stuburą. Skatinti žmones domėtis, kaip sumažinti kompiuterio žalą.

Pasirinkti tinkamą atstumą tarp akių ir monitoriaus.

Naudotis kompiuteriu saikingai, išlaikyti tinkamą laikyseną sėdint.

Žmonės, kurie tinkamai naudojasi kompiuteriu, mažiau serga, tai padeda sutaupyti pinigų.

Svarbi kontrolės forma – disciplina. Ji tiesiogiai susijusi su paaugliais. Tėvai savo vaikams kuria normatyvinius reikalavimus, taisykles ir elgesio standartus.Tėvai turi savo vaikams sukurti taisykles, kurios padėtų apsaugoti juos nuo kompiuterio žalos. Tėvai turi suprasti neigiamą kompiuterio poveikį organizmui, tačiau vis dėlto kartais tėvai pateisina savo vaikus ir jų nuolatinį buvimą prie kompiuterio ignoruoja. Atrodo, jeigu paauglys pasinaudos kompiuteriu ilgiau, tai nieko neatsitiks. Tėvai turi suprasti, jog tai gali pasidaryti įpročiu.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1527 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Kompiuterio žalingo poveikio prevencija
    10 - 6 balsai (-ų)
Kompiuterio žalingo poveikio prevencija. (2016 m. Balandžio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuterio-zalingo-poveikio-prevencija.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 16 d. 10:57
×