Kompiuteris ir informacinė visuomenė


Informacine visuomene skaidres. Kompiuteris visuomenėje. Informacine visuomene referatas. Informacinė visuomenė.skaidres. Referatas informacine visuomene. Kompiuteris ir visuomene referatas. Aš ir kompiuteris referatas.

Daugelis mūsų dalyvavimą informacinėje visuomenėje supranta kaip naudojimąsi telefonu, televizoriumi, radijo aparatu, taip pat mikrokompiuteriu. Bet tai ne viskas. Informacinėje visuomenėje milijonai žmonių dirba kaip informacijos apdorojimo ir komunikacijos profesionalai: programuotojai, technikai, analitikai, vadybininkai, maketuotojai. Visi informacijos paslaugų ir kompiuterių vartotojai naudoja savo asmeninių kompiuterių informacinius išteklius bei technines galimybes darbe ir namuose. Apie informacijos revoliuciją ir jos įtaką visuomenei dažnai kalbama labai pakiliai. Įspūdingai apie tai rašo robertas rozenblaftas (robert rozenblaft) žurnale “time”: “aš jums papasakosiu apie mašinas amerikos istorijoje … jūsų protėviai norėjo žemės, ne mašinų … kai atėjo mašinos, žvangėdamos visur aplinkui, buvo manoma, kad jos duosiančios žmonėms daugiau žemės … tačiau jos tapo nebevaldomos, ir jūs matote, kad viskas, kas miela, amžinai žalia ir melsva, dabar įsprausta į kertes – nacionalinius parkus, o dangus pajuodęs nuo fabrikų.

Bet tai ne viskas.

Kompiuteriai dirba. Pramonėje ir prekyboje jie naudojami jau keletą dešimtmečių. Nauja tai, kad mikrokompiuteriai informacijos apdorojimą ir paiešką padarė priklausomą ne vien nuo kompiuterių specialistų. Duomenis ir informaciją dabar dažniausiai apdoroja informacijos vadybininkai ir specialiai tam parengti darbuotojai. Finansų ekspertai pateikia savo rekomendacijas vadovams, kurie priima sprendimus. Inžinieriai rūpinasi technologijomis ir gamyba. Duomenų apdorojimo specialistai kuria naujas informacijos sistemas, kad patenkintų vis didėjančius kokios nors organizacijos poreikius informacijai ir gamybos ar kitoms operacijoms valdyti. Šie vidutiniosios grandies darbuotojai turi daug didesnę kontrolės galią ir autoritetą, negu numato jų pareigybės. Valdydami pagrindinę informaciją, jie lemia ir svarbiausius strateginius veiklos sprendimus firmoje, gamykloje, įstaigoje. Todėl šiuolaikinėse verslo įmonėse šie žmonės atsako už gamybą, kiekvieną produktą. Jie turi nuolat priimti svarbius sprendimus, o tam reikia turėti pakankamai informacijos, lengvai panaudojamus jos šaltinius. Čia gali padėti tik kompiuteriai.

šie darbuotojai gali papildyti darbo vietoje turimą informaciją, kompiuterių tinklais prisijungdami prie išorinių duomenų bazių: gauti papildomų statistinių duomenų, informacijos apie rinką, kainas, jų pokyčius per mėnesį, per savaitę ar net per kelias paskutiniąsias valandas. Kompiuteriniu paštu jie gali susisiekti su kompanijos bendradarbiais ar kitais toli dirbančiais reikalingais žmonėmis: pasikeisti pranešimais, pasitarti, kartu spręsti.

  • Informatika Konspektas
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (1064 žodžiai)
  • Kompiuteris ir informacinė visuomenė
    10 - 2 balsai (-ų)
Kompiuteris ir informacinė visuomenė. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteris-ir-informacine-visuomene.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:06
×