Kompiuteris leidyboje


Koks kompiuteris tinka maketavimui. Plėvių gamyba spaudai. Kompiuteriai leidyboje.

Spaustuvės samprata. Paruošimas spaudai. Spauda. Kompiuterizuotas procesų valdymas. Spaudos specialistų paruošimas. Naudota literatūra. Šiuolaikinė spaustuvė – ne vien spaudos paslaugos, tai visa paslaugų sistema. Šiandien spaustuvės teikia ne vien spaudos, bet ir dizaino, maketavimo, „repro“(spalvų skaidymo ir plėvių gamybą), turi sandėlius, teikia logistikos paslaugas. Visi tie darbai tiesiogiai surišti su it technologijomis.

iliustruotas enciklopedinis žinynas žodį spaustuvė arba leidykla apibūdina kaip – asmenį (leidėją), asmenų grupę, taip pat šiuolaikinė spaustuvė – ne vien spaudos paslaugos, tai visa paslaugų sistema. Šiandien spaustuvės teikia ne vien spaudos, bet ir dizaino, maketavimo, repro (spalvų skaidymo ir plėvių gamybą), turi sandėleidinių paruošime spaudai neįmanoma apsieiti be kompiuterio. Su jo pagalba kuriamas dizainas, maketuojami spaudos projektai. Visa tai atliekama aukšto lygio kompiuterinių programų pagalba, tokiomis kaip adobe photoshop, coreldraw, indisain. Didžiausiose leidyklose naudojami macintosh kompiuteriai, kurie pasak specialistų geriausiai tinka darbui su grafika. Tačiau šie kompiuteriai yra labai brangūs, todėl dauguma spaustuvių naudojasi ibm tipo kompiuteriais. Repro centrai taip pat turi kompiuterizuotas darbo vietas, būtent kompiuteriai atlieka spalvų skaidymo operacijas. Repro paslauga sulaukė didžiausio dėmesio leidėjų visuose poligrafijos ir spaustuvinės įrangos parodose pvz. Vokietijoje diusendorfo mieste kas keturi metai vyksta svarbiausia spaudos pramonės paroda – drupa . Šiais metais toje parodoje pristatytos naujausios dupont imaging technologies kompanijos analoginės ir skaitmeninės fotopolimerinės fleksografinės plokštės. Per 30 metų sukurta nemaža fotopolimerų šeima (daugiau nei 20 tipų, neskaitant specialios paskirties plokščių), pakeičiama į keturių naujų tipų plokštes.

Minkštas. cyrel tdr plokštė skirta spausdinti aukštos kokybės spaudinius ant gofruoto kartono, maišų ir kitų nelygių paviršių.

Vidutinio kietumo cyrel neos nauja universali plokštė rastriniams ir toniniams darbams, spausdinant aukštos kokybės spaudinius. Specialus matinis paviršius leidžia padidinti dažų pernešimą ir gauti dideli spaudos kontrastą.

Kietas. cyrel now aukščiausios klasės universali plokštė smulkiems pusiau toniniams, rastriniams, štirichiniams bei ištisiniams darbams spausdinti. Ji yra atspari ozonui ir dažams, turintiems padidintą agresyvumą.

Labai kietas cyrel hiqs , nauja, ozonui atspari, labai kieta plokštė garantuoja puikų spaudos kontrastą. Ji skirta švelniems pustoniams, smulkiems rastriniams ir štrichiniams darbams, esant labai aukštai liniatūrai. Leidžia pasiekti aukštą rezoliuciją ir minimalų taško išplėtimą.

Toliau plėtojama cyrel fast sistema. Sukūrus visiškai naują terminių fotopolimerų šeimą ir jų sausą, fototerminę, labai greitą ir produktyvią apdirbimo technologiją gaminant klišes, ši sistema tobulinama ir toliau.

  • Informatika Referatas
  • Microsoft Word 89 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (1206 žodžiai)
  • Kompiuteris leidyboje
    9 - 3 balsai (-ų)
Kompiuteris leidyboje. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteris-leidyboje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 08:42
×