Kompiuterių administravimo praktika


Įvadas. Praktikos tikslai ir uždaviniai. Virtualizacija. Vmware player. VMware programos diegimas. Oracle virtualbox. Oracle Virtual Box programos diegimas. Microsoft virtual pc. Microsoft Virtual PC programos diegimas. Operacinių sistemų diegimas, naudojant virtualizacijos įrankį VMware. Windows 7 diegimas. Linux diegimas. Operacinių sistemų instaliavimo palyginimas. VM Disko konvertacija iš VMDK į VDI. VM sujungimas tinklu, prisijungimas prie interneto. Windows 7 administravimas. Computer Management (Local) analizavimas ir praktinis mokymasis. Local users and groups. Microsoft Management Console. Panaikinti galimybę vartotojui matyti Control Panel. Windows SysinternalsSuite įrankiai. Desktops. Hirensboot CD. Windows administratoriaus slaptažodžio nulaužimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Šio darbo tikslas – gauti patirties administruojant IT infrastruktūrą, susipažinti su sistemų virtualizacijos sprendimais bei juos aprašyti, atlikti individualią užduotį, susijusią su Windows 7 administravimu ir Windows administratoriaus slaptažodžio nulaužimu. Pasitelkiant virtualizacijos technologiją, bus siekiama keliuose kompiuteriuose sukurti nepriklausomas, „virtualias“ sistemas skirtas naudotis internetu, jas sujungti į bendrą tinklą, jose naudoti įvairias su darbu susijusias programas. Taip pat išmokti naudotis Hirensboot CD ir Windows Sysinternals Suite įrankiais.

Atlikti VM disko konvertaciją iš vieno formato į kitą, (pvz. vdi>vmkd) ir paleisti konvertuotą VM kitoje virtualioje aplinkoje. (naudoti komandą VBoxManage.exe)

Sujungti tinklu dvi VM, palyginti tinklo greitį (ping;speed.zebra.lt) tarp VM ir tinklo greitį išeinant į internetą kiekvienoje mašinoje, CPU apkrovą fizinėje mašinoje. Tinklo tipai tarp VM:

Nei viena VM neturi išėjimo į internetą (tinklo greitis nematuojamas);

Viena VM veikia kaip maršrutizatorius kitai VM išeinant į internetą;

Abi mašinos išeina į internetą tiesiogiai per fizinę mašiną

Parašyti komandinį skriptą, kuris sukurtų katalogą „TESTAS“, į jį nukopijuotų penkis failus iš katalogo C:\WINDOWS ir po to ištrintų katalogą „TESTAS“ ir visus jame esančius failus

Virtualizacija – technologija, kuri vieno kompiuterio resursus suskaido ir padalija tarp keleto atskirų kompiuterių, vadinamų virtualių mašinų (toliau VM), veikiančių tame pačiame kompiuteryje. Virtualizacija – tai pats geriausias būdas, siekiant sumažinti IT (informacinių technologijų) išlaidas ir padidinti kompiuterio darbo našumą.

Šis produktas tapo prieinamas kiekvienam vartotojui nuo 2008 – ųjų metų. Tai yra puiki programa, kurios pagalba galima naudotis keliomis operacinėmis sistemomis, dirbančiomis nepriklausomai viena nuo kitos.

Oracle Virtual machine (toliau VM) VirtualBox. VirtualBox yra atviro kodo programinė įranga. Tai yra produktas, kurį daugiausia naudoja mažesnės bendrovės, kurioms nereikia didelių galimybių turinčių virtualių mašinų pagalbos. Ši programa yra paprasta, dėl to didelis jos privalumas – lengvas valdymas. Oracle VM virtualbox lengvai suderinama su Windows arba Linux operacinėmis sistemomis.

Oracle VM virtualbox – programa, turinti didelį pasisekimą ne tik dėl lengvo naudojimosi ja, bet ir dėl to, kad programa turi daugiakalbę aplinką. Neskaitant to, ši programa sukurta taip, kad ja būtų galima naudoti ir su VMware produktais.

Šios praktikos užduočių įvykdymui naudoju dvi virtualias mašinas t.y Windows 7 64bit. ir Linux Ubuntu 14.04 64bit.

Atsidarome VMware Workstation 12 Player programą. Spaudžiame Create a New Virtual Machine. Programa pasiūlo pasirinkti tipinę ar pasirenkamą kūrimo būseną. Pasirenkamoji kūrimo būsena suteikia daugiau nustatymų ir pasirinkimų.

  • Informatika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 16117 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 34 puslapiai (2500 žodžiai)
  • Kolegija
  • Artur
  • Kompiuterių administravimo praktika
    10 - 3 balsai (-ų)
Kompiuterių administravimo praktika. (2016 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-administravimo-praktika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 04:36
×