Kompiuterių architektūra kolis konspektas


Kompiuterio architektūra. Konvejerio kliuciu tipai. Kompiuterio architektura tai. Dviejų lygių sistemos architektūros. Intel procesoriai.pagrindiniai ju bruozai. intel procesoriu raida. Registrinė architektūra. Kompiuteriu architekturos uzdaviniai. Šiuolaikiniai procesoriai. Duomenu kliutys ir ju iveikimas. Kompiuteriu architektura konsp.

Kompiuterio architektūra – kelių lygių požiūris. Komandų sistema. Pagrindiniai komandų sistemų tipai. Akumuliatoriaus tipo komandų sistema. Steko tipo komandų sistema. Bendros paskirties registrų tipo komandų sistema. Komandų formatai. Operandų adresavimo būdai. Komandų sistemos išplėtimai procesoriuose. Konvejerio kliūčių tipai. Konvejerio ir superkonvejerio esmė. Konvejerio kliūčių tipai. Našumas, jo įvertinimas. Technologijos išvystymas ir našumas. Duomenų kliūtys ir jų įveikimas. Registrų pakeitimas. Valdymo kliūtys ir jų įveikimas. Perėjimų spėjimas. Išankstinis įkrovimas. Daugelio gijų skaičiavimų palaikymas. Komandų vykdymas ne eilės tvarka. Procesorius. Jo valdymo ir operacinis įtaisai. Sudėtingų sistemų realizacija viename kristale. Koprocesorius ir jo ryšys su procesoriumi. Šiuolaikinių procesorių struktūra. Šiuolaikinių procesorių architektūros ypatumai (intel ir amd pavyzdžiu). Intel procesoriai. Pagrindiniai jų bruožai. Risc ir cisc procesorių palyginimas.

Tai iš aparatinių komponenčių sudaryta struktūra bei aparatūros funkcionavimo principai. Šiuolaikiniuose kompiuteriuose realizuojama nuo dviejų iki šešių lygių: Skaitmeninis lognis lygis Tai ventilių ir loginių schemų lygis.Ventiliai formuoja paprastas logines funkcijas.Realizuojamos sudėtingesnė loginės funkcijos, atminties žodžiai ir veiksmai su jais.)

Mikroprograminis lygis;(Mikroprograminiame lygyje naudojami registrai bei vidinė registrinė atmintis, realizuojamas aritmetinis – loginis įrenginys.Formuojami duomenų traktai, kuriais perduodami duomenys bei skaičiavimų rezultatai.)

Komandų lygis;(Kiekvieno kompiuterio funkcionavimas aprašomas jo komandų sistema, kuri interpretuojama mikroprogramomis.Kompiuteris gali interpretuoti kelias komandų sistemas.).

Asemblerio lygis;(Tai žemo lygio simbolinė programavimo kalba.Šiame lygyje jau galima pateikti vartotojui priimtinas programas.Tokios programos transliuojamos į žemesnį lygį ir po to interpretuojamos virtualaus ar realaus kompiuterio komandomis.)

Aukšto lygio kalbos lygis.(Programos aukšto lygio kalboje toliau transliuojamos arba interpretuojamos.Kompiuteris realiai dirba žemiausiame lygyje).

  • Microsoft Word 53 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (3441 žodžiai)
  • Edgaras
  • Kompiuterių architektūra kolis konspektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Kompiuterių architektūra kolis konspektas. (2012 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-architektura-kolis-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 06:37
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo