Kompiuterių architektūros konspektas


Pagrindinės informacinių technologijų sąvokos. Informacinė visuomenė. Informacinės visuomenės perspektyvos. Informacija ir informacijos technologija. Informacijos matavimo vienetas - bitas(b). Kiti informacijos matavimo vienetai. Informacijos kodavimas. Duomenų struktūros. Kompiuterių tipai pagal pajėgumą. Kompiuterių tipai pagal paskirtį. Kompiuterio išorinė techninė įranga. Įvesties ir išvesties įtaisai. Informacijos įvesties įrenginys - klaviatūra. Įprastos klaviatūros veikimo principas. Klaviatūrų tipai. Klaviatūros prijungimas prie kompiuterio. Virtualios klaviatūros. Ergonomiškos klaviatūros. Informacijos įvesties įrenginys - pelytė. Pelytės klavišai. Pagrindiniai pelyčių tipai. Ergonomiška pelė. Rutulinis valdytuvas. Manipuliatorius. Vaizduokliai(monitoriai). CRT vaizduoklių veikimo principas. Svarbiausi vaizduoklių parametrai. LCD vaizduoklių veikimo principas. Svarbiausi LCD vaizduoklio parametrai. Vaizduoklių jungtys. Lcd prieš crt. Plazminiai ekranai. Jutikliniai ekranai. Bevieliai vaizduokliai. Spausdintuvai. Adatiniai spausdintuvai. Adatinių spausdintuvų veikimo principas. Adatinių spausdintuvų jungtys. Adatinių spausdintuvų eksploatacinės medžiagos. Teigiamos ir neigiamos savybės. Rašaliniai spausdintuvai. Bubble Jet technologija.

Nuotolinio mokymosi sistemos - nuolatinio mokymosi sistemos kūrimui tinka

Nuotolinis darbas - Panašiu principu organizuojamas nuotolinis darbas - darbo vieta perkeliama į namų aplinką. žinoma, perėjimas į nuotolinio darbo sistemą galimas ne visose specialybėse.

Elektroninė prekyba - verslo organizavimo srityje plečiasi elektroninės prekybos

Socialiniai IV kūrimo pavojai:

žmonių tarpusavio susvetimėjimas ir tiesioginio bendravimo stoka žalinga informacija Internete

dalingiausias planetos superkompiuteris IBM „Blue Gene/L“(liet.

„žydrasis džinas”) naudojamas JAV Energijos departamento.

Asmeniniai kompiuteriai(AK) - Skirti vienam vartotojui aptarnauti. Juos šiandien

Kišeniniai kompiuteriai - tai nešiojamuosius kompiuterius

Palmtop kompiuteriai- kišeniniai kompiuteriai su klaviatūromis

programoms. Klientai siunčia tam tikros formos užklausas, o serveris jiems siunčia atsakus.

Failų paslaugų kompiuteriu vadinamas kompiuteris ir jo programa, skirti daugelio vietiniame tinkle dirbančių vartotojų failams saugoti ir tvarkyti. Tai įgalina taupyti išorinių atmintinių, nelaikant kelių to paties failo kopijų kiekvieno kompiuterio diske. Be to, vienoje vietoje saugomą informaciją patogiau atnaujinti.

Vartotojo darbo vietos kompiuteriai - tai kompiuteris, skirtas dirbti vienam vartotojui. Tokiam kompiuteriui yra svarbi galimybė tuo pačiu metu vykdyti kelias užduotis. Dažnai taip vadinamas ir paprastas kompiuterių tinkle dirbantis asmeninis kompiuteris, norint jį skirti nuo paslaugų kompiuterio.

grafinio darbo vietos kompiuteris - tai darbo vietos kompiuteris, specialiai sukurtas grafinei informacijai apdoroti. Jis efektyviai dirba su įvairių tipų grafine informacija - vaizdais, brėžiniais. Tokiame grafinio darbo vietos kompiuteryje yra galingas procesorius (dažniausiai tai būna ne Intel tipo architektūros procesorius) ir didelės skiriamosios gebos monitorius.

braižytuvai (sudėtingiems brėžiniams išvesti), garso kolonėlės (garsams išvesti).

Informacijos įvesties įrenginys - klaviatūra

Klaviatūra - standartizuotas įtaisas su tam tikra tvarka išdėstytu klavišų rinkiniu. Klavišu nuspaudimui fiksuoti naudojami įvairūs metodai, turintys įtakos klaviatūros kainai, patikimumui ir ilgalaikiškumui.

Įprastos klaviatūros veikimo principas

Klaviatūra yra savotiškas tinklelis(matrica) sudarytas iš daugelio atvirų elektros grandinių. Nuspaudus kurį nors klavišą šis kontūras yra uždaromas ir juo ima tekėti elektros srovė. Klaviatūroje įmontuotas mikroprocesorius, aptikęs nuspaustą klavišą, jį identifikuoja ir siunčia signalą į kompiuterį.

Pagrindinėje klaviatūros klavišų grupėje yra išdėstytos raidės. Pagal jų išdėstymo tvarką klaviatūros yra skirstomos į dvi pagrindines rūšis QWERTY ir DVORAK. Labiausiai pasaulyje

paplitus yra QWERTY išdėstymas, paveldėtas iš spausdinimo mašinėlių. Nors ir labai paplitus, tačiau tai nėra patogiausias išdėstymas. DVORAK tipo klaviatūrose dažniausiai naudojami klavišai Išdėstyti taip kad maksimaliai padidintų spausdinimo greitį.

Jei jūs nežinote, kaip atlikti eilinių užduotį, pasinaudokite pele: spragtelėkite dešiniuoju jos klavišu, kai žymeklis yra ant reikalingo objekto, ir atidžiai peržiūrėkite, kokias komandas pamatysite meniu.

Ratukas esantis tarp kairiojo ir dešiniojo pelytės klavišų, patogus ne tik navigacijai, bet ir kaip vidurinysis klavišas naudojamas programose specialiems veiksmams atlikti. Tai priklauso nuo pasirinktos programos savybių.

Pagrindiniai pelyčių tipai

Pelytės tarpusavyje skiriasi ne tik dėl savo veikimo principo, bet ir dėl jungčių tipų, ergonomikos, paskirties. galima išskirti tokius pagrindinius tipus:

perduoda savo judesį dviem koordinaciniams diskeliams, prie kurių ašelių yra pritvirtinti plyšėti diskeliai.

Manipuliatorius (angl. Joystick) - jis rankenos palenkimą pakeičia žymeklio ar kito simbolio judesiu. Nuo pelės skiriasi tuo, kad nejudinant pelės žymeklis taip pat nejuda, o palenkus vairalazdžių žymeklis juda nurodyta kryptimi, iki rankena bus grąžinta į pradinių padėtį. Toks manipuliatorius daugiausia skirtas kompiuteriniams žaidimams valdyti.

Elektrovakuuminio vaizduoklio ekranas susideda iš milijonų mažyčių raudonų, žalių ir mėlynų, pradedančių švytėti kai į juos atsitrenkia elektronai. Elektronų pluoštas(E), judėdamas horizontalia kryptimi iš kairės į dešinių, palieka pėdsaką, sudarytą iš didelio taškų skaičiaus (grįždamas atgal, pluoštas pėdsako

ryškumą. Kiekviena paskesnė eilutė brėžiama kiek žemiau.

Įstrižainė - pats paprasčiausias ir aiškiausias vaizduoklio parametras yra jo įstrižainė. Tačiau įdomu yra tai kad CRT ir LCD vaizduokliuose įstrižainė yra skaičiuojama skirtingai. dėl šio skirtumo 17” LCD vaizduoklis pagal įstrižainių gali būti prilygintas 19” CRT vaizduokliui.

Detalumas - tarpelis tarp vienos spalvos gretimų vaizdo elementų(Dot pinch ) apsprendžia vaizduoklio vaizdo detalumą - kuo mažesnis tarpelis tuo vaizdas detalesnis. Jei tarpelis nėra pakankamai mažas, tada vaizdas atrodo grūdėtas.

ekrane, šie elementai dar kartais vadinami pikseliais(nuo angl. Pixel). Skiriamoji geba vaizduojama vertikalioje ir horizontalioje ašyse esančių vaizdo elementų skaičiumi(pvz.: 800x600).

  • Microsoft Word 1039 KB
  • 2015 m.
  • 46 puslapiai (13075 žodžiai)
  • Kolegija
  • Paulius
  • Kompiuterių architektūros konspektas
    10 - 5 balsai (-ų)
Kompiuterių architektūros konspektas. (2015 m. Balandžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/kompiuteriu-architekturos-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 20 d. 03:02
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo